0
Subota 16.03.2013.
20:33

Raća Petrović i Žigić strelci u pobedama svojih ekipa

Srpski reprezentativac Radosav Petrović postigao je gol za Genčlerbirligi u pobedi protiv Karabuka sa 2:1 u 26. kolu turskog šampionata, dok je Nikola Žigić dao jedini gol na gostovanju Birmingema u Midslbrou 0:1.

Pogodio sa 20 metara - Radosav Petrović

Raća Petrović je doveo svoj tim u vođstvo u devetom minutu. Međutim, gosti su izjednačili u 40. minutu golom Šeltona. Pobedu domaćinu doneo je Fleminks minut pre kraja utakmice.

Za domaći tim igrao je i Duško Tošić, Nemanja Tomić je ušao u igru u 77. minutu, a Dejan Lekić nije bio ni na klupi za rezervne igrače.

Žigić srušio Midlsbro u gostima

Srpski internacionalac Nikola Žigić doneo je pobedu ekipi Birmingema u meču 38. kola Čempionšipa. Birmingem je u gostima nadigrao Midlsbro s 1:0, a Žigić se upisao u strelce u 81. minutu.

Žigić je iskoristio asistenciju Eliota i iz neposredne blizine, iskosa sa desne strane, pogodio gol domaćih. Ovo je Srbinu osmi pogodak u sezoni za drugu uzastopnu pobedu Birmingema.

Birmingem je posle ove pobede sakupio 49. bodova i nalazi se na 11. mestu na tabeli Čempionšipa.