0
Subota 05.10.2013.
17:22

Čempionšip: Žigiću dovoljno 12 minuta za gol

Srpski internacionalac dao gol, ali su fudbaleri Boltona uspeli da ostvare prvu pobedu u sezoni - 2:1. Tako su izbegli izjednačenje negativnog rekorda iz sezone 1902/1903, kada u prvih 11 kola nisu uspeli da osete slast pobede, prenosi "Mocart sport".

Nikola Žigić

Bivši reprezentativac Srbije Nikola Žigić je ponovo počeo meč sa klupe, ali je ovog puta uspeo da zatrese mrežu. Ipak, nije mogao sve sam.

Iako su oba tima nešto opreznije ušla u meč, navijači nisu puno čekali da vide prvi pogodak. Naime, igrao se 12. minut kada je Bolton došao u vođstvo posle odličnog šuta Džermejna Bekforda sa ivice šesnaesterca u bliži golmanov ugao i utišao Sent Endrjuz.

Dugo se domaćin mučio da stigne do izjednačujućeg pogotka, Džesi Lingard i Kris Burk imali su nekoliko poluprilika, a kazna za propuštene šanse je stigla brzo. Nils Dans je glavom matirao Rendolfa i prednost povećao na 2:0. Nešto ranije u igru je ušao i Nikola Žigić, koji je zamenio Metjua Grina. Bivšem centarforu Crvene zvezde je bilo dovoljno svega 12 minuta da postigne pogodak glavom.