0
Subota 16.03.2013.
18:52

Siti pao na "Gudisonu", Junajted na +15

Na mečevima 29. kola engleske Premijer lige Mančester Siti je poražen na gostovanju Evertonu sa 2:0, Mančester Junajted je pobedio Reding 1:0, Sautempton je nadigrao Liverpul 3:1, Arsenal je u gostima savladao Svonsi 0:2, dok je u derbiju začelja Aston Vila pobedila KPR 3:2.

Pokopao nade Sitija da mogu da odbrane titulu Premijer lige - Nikica Jelavić

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu aktuelnog šampiona, Mančester Siti sa 2:0. Ekipa iz Liverpula je tako upisala drugi vezani trijumf u šampionatu, dok je Sitiju ovaj poraz znatno umanjio šanse da odbrani titulu prvaka Engleske, pošto sada "građani" sada zaostaju 15 bodova za gradskim rivalom, Mančester Junajtedom koji je golom Runija u 21. minutu pobedio Reding sa 1:0.

Everton je poveo preko Liona Osmana u 32. minutu, dok je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić na isteku 93. minuta postavio konačan rezultat. Siti je od 61. minuta imao igrača više, pošto je u ekipi Evertona isključen Stiven Pijenar. Treba istaći da glavni sudija meča pri rezultatu 1:0 nije dosudio čist penal za goste, za koje su svih 90. minuta odigrali srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na svom terenu Liverpul sa 3:1. Domaćin je poveo preko Morgana Šnajderlina već u 6. minutu, a prednost je udvostručio Riki Lambert iz slobodnog udarca u 33. Liverpul je u samom finišu prvog dela meča uspeo da smanji rezultat preko Filipa Kutinja, a konačan rezultat i prvu pobedu Sautemptonu posle tri utakmice bez trijumfa, doneo je Džej Rodriges u 80. minutu.

Ekipa Arsena Vengera je na gostovanju protiv Svonsija slavila sa 2:0 i tako zadržala šanse da se plasira u najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Golove su postigli su Naćo Monjarel u 74. minutu i Žervinjo u samom finišu meča.

Aston Vila je u derbiju začelja bila bolja od KPR sa 3:2, dok u meču između Stouka i Vest Bromvič Albiona nije bilo golova.

Kasnije večeras lider šampionata Mančester Junajted dočekaće Reding, a izabranici Aleksa Fergusona će ako pobede povećati razliku u odnosu na prvog pratioca i gradskog rivala na 15 bodova.