0
Četvrtak 07.03.2013.
22:58

LE: Totenhem razbio Inter, poraz Čelsija

Na prvim mečevima osmine finala Lige Evrope londonski Čelsi je poražen na gostovanju u Bukureštu od Steaue sa 0:1, Inter je deklasiran na gostovanju Totenhemu sa 3:0, dok su igrači Lacija pobedili u gostima Štutgart rezultatom 0:2.

Geret Bejl ponovo pokazao klasu

Fudbaleri Totenhema pobedili su u Londonu ekipu Intera rezultatom 3:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope. "Pevci" su zasluženo slavili nad slavnim italijanskim timom, a londonski klub je propustio nekoliko prilika da dođe do još ubedljivije pobede.

Totenhem je poveo u šestom minutu golom Gereta Bejla na asistenciju Sigurdsona, koji je samo 12 minuta kasnije i sam postigao pogodak. Konačan rezultat postavio je Jan Vertogen u 53. minutu posle divne asitencije Bejla.

Steaua je u utakmici protiv prvaka Evrope Čelsija slavila na Nacionalnom stadionu u Bukureštu iz jedanaesterca u 34. minutu, a strelac je bio Raul Rusesku.

Lacio je došao do dobre prednosti pred revanš meč u Rimu protiv Štutgarta sa 0:2.

Rimski klub poveo je preko Edersona u 21. minutu, da bi konačan rezultat utakmice postavio Nigerijac Ogeni Onazi u 56. minutu.

Odlične partije fudbalera Bazela

Bazel je na svom terenu pomalo iznenađujuće zabeležio trijumf protiv Zenita sa 2:0, pa će tako na gostovanju u Rusiju imati solidnu prednost. Švajcarci su u zavrssnici meča postigli oba gola. Prvo je u 83. minutu Marselo Dijaz doveo domaću ekipu u do prednosti, da bi u samom finišu meča u 90. minutu, sa jedanaesterca siguran bio Aleksandar Frej.

Benfika je minimalno slavila u Lisabonu protiv Bordoa, a jedini strelac bio je Rodrigo u 21. minutu, dok je turski Fenerbahče takođe došao do solidne prednosti pred revanš meč u Istanbulu, pošto su u Plzenu bio bolji od Vitorije sa 0:1. Gol pobede za Fenerbahče postigao je Pijer Vebo u 81. minutu.

Ranije danas, u Moskvi ekipe Anžija i Njukasla odigrale su nerešeno 0:0, dok su istim rezultatom završili Levante i Rubin iz Kazanja.