0
Nedelja 24.02.2013.
00:12

Barselona, Real i Hetafe pobedili posle preokreta

Fudbaleri Barselona pobedili su Sevilju nakon preokreta 2:1, Real Madrida je takođe gubio na poluvremenu, a onda je trijumfovao na gostovanju Deportivu u Lakorunji 1:2, dok je istu stvar priredio Hetafe na gostovanju Majorci 1:3, a sve u utakmicama 25. kola španske Primere.

Povratak posle teškog poraza u Milanu - fudbaleri Barselone

Neverovatno zvuči da je u 25. kolu španske Primere čak tri meča uključujuči Real i Barselonu došla iz kontraznakova, odnosno kladioničarski rečeno iz keca u dvojku.

Barselona je gubila na poluvremenu od Sevilje na svom "Nou Kampu", golom Botje iz 42. minuta, ali se domaća ekipa u nastavku trgla, pa je brzim golovima Davida Vilje iz 52. minuta, i Lea Mesija samo osam minuta kasnije, potpuno preokrenula rezultat i do kraja ga zadržala.

Deportivo je protiv Reala prvi došao do prednosti, a gol je postigao Riki u 35. minutu. Madriđani su do izjednačenja došli tek u 73. minutu preko Kake, koji je postigao lep gol, nakon šuta sa ivice kaznenog prostora. Dva minuta pre kraja Real je golom Iguaina došao do vreden pobede na strani protiv poslednjeplasirane ekipe.

Hetafe je posle preokreta slavio protiv Majorke sa 1:3 i tako upisao drugu
pobedu u nizu. Đovani dos Santos doveo je svoju ekipu do prednosti u 24. minutu, da bi sa druge strane izjednačenje Hetafeu doneo Dijego Kastro u 71. minutu iz jednaesterca. U 82. minutu Adrijan Kolunja doveo je u prednost Hetafe, a da bi
Kastro golom u 88. osigurao pobedu.

Saragosa i Valensija odigrali su uzbudljiv meč u kome nije bilo pobednika 2:2. Domaćin je posle pola sata igre imao prednost od dva gola, ali nije uspeo da zabeleži pobedu ni posle osma mečeva u svim takmičenjima.

Domaća ekipa povela je preko Aponoa u petom minutu iz penala, da bi Helder Postiga povisio prednost u 32. Valensija je do poluvremena uspela da smanji rezultat, a strelac gola u 36. minutu bio je Žonas. Isti igrač je 69. minutu postavio konačan rezultat i tako zadržao Valensiju u borbi za plasman u Ligu šampiona.