1
Subota 23.02.2013.
19:21

Pobede Mančester Junajteda i Arsenala

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas u gostima ekipu Kvins Park Rendžersa sa 0:2, u utakmici 27. kola engleske Premijer lige.

Još uvek trese mreže - Rajan Gigs

Golove za Mančester Junajted postigli su Rafael Da Silva i Rajan Gigs.

"Đavoli" su u 23. minutu poveli efektnim golom Rafaela, koji je sa desne strane efektnim projektilom poslao loptu u suprotan ugao Žulija Cezara. Na novi gol čekalo se do 80. minuta, kada je veteran Gigs iskoristio dodavanje u prostor, izbegao ofsajd zamku i postavio konačnih 2:0.

Junajted se tako učvrstio na prvom mestu na tabeli prvenstva Engleske sa 68 bodova, dok je KPR ubedljivo poslednji sa 17.

Arsenal je u Londonu savladao Aston Vilu sa 2:1. Prvo je Santijago Kazorla doveo domaćina u vođstvo, izjednačio je Andreas Vajman, a trijumf je doneo španski fudbaler svojim drugim golom.

Aston Vila je tim porazom došla do zone ispadanja, pošto je na 17. mestu prestigao Vigan. Ova ekipa  je u gostima pobedio Reding sa 3:0 uz dva gola Arune Konea i jednim Majnora Figeroe, a domaćin je od 55. minuta imao igrača manje zbog crvenog kartona Pavela Pogrebnjaka.

Vest Bromvič je na svom stadionu pobedio Sanderlend sa 2:1, a istim rezultatom je Norič kod kuće savladao Everton.