0
Četvrtak 14.02.2013.
20:55

LE: Pobede Zenita, Benfike i Čelsija, poraz Napolija

Na prvim mečevima 1/16 finala Lige Evrope Zenit je pobedio Liverpul 2:0, Čelsi je na svom debiju pobedio Spartu u Pragu 0:1, Napoli je poražen kući od Viktorije Plzen 0:3, a istim rezultatom Levante je pobedio Olimpijakos, dok je Benfika trijumfovala u Leverkuzenu 0:1.

Hulk pogodio mrežu Liverpula

Fudbaleri Anžija pobedili su večeras na svom terenu Hanover sa 3:1, dok je Zenit iz Sankt Peterburga trijumfovao nad Liverpulom sa 2:0 u prvim utakmicama druge
faze Lige Evropa.

Hanover je odlično počeo meč protiv Anžija, ali je domaća ekipa ipak uspela da preokrene rezultat i tako dođe do prednosti pred revanš meč u Nemačkoj.

Hanover je do prednosti doveo Sabolč Husti u 23. minutu, a izjednačenje Anžiju doneo je Samjuel Eto u 34. Na početku drugog dela Odil Ahmedov doveo je domaću ekipu do prednosti, dok je konačan rezultat postavio Mbark Busufa u 63.

Zenit je pobedio uprkos lošoj igri i odličnom šansama gostiju iz Liverpula, ipak uspeo da pobedi golovima Hulka u 69, i Sergeja Semaka 72. minutu, i tako se znatno približio prolasku u osminu finala Lige Evropa.

Utišao "Baj Arenu" u Leverkuzenu - Oskar Kardozo

U mečevima koji su počeli od 19 časova - Benfika je golom Oskara Kardoza iz 61. minuta pobedila Bajer u Leverkuzenu sa 0:1, Levante je ubedljivo savladao Olimpijakos sa 3:0, dok je Napoli neprijatno iznenadio svoje navijače porazom na svom "San Paolu" od poljske Viktorije Plzen sa 0:3.

Čelsi u svom debitantskom nastupu u Ligi Evrope slavio protiv Sparte u Pragu rezultatom 0:1, a pogodak je postigao Brazilac Oskar u 82. minutu.

U utakmicama od 21 sat iznenađenje je priredila ekipa Rubina koja je pobedila branioca trofeja Atletiko u Madridu sa 0:2, Inter je istim rezultatom pobedio Kluž, Totenhem je sa dva gola Gereta Bejla iz slobodnih udaraca pobedio Lion 2:1, dok je sjajan meč ponovo odigrala Borusija u Menhengladbahu i to protiv Lacija - 3:3.

Revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evropa igraće se 21. februara.