0
Subota 19.01.2013.
18:18 >> 22:04h

Pobeda Sitija, Liverpul ubedljiv, Reding trijumfovao

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su večeras na svom terenu Fulam sa 2:0, dok je Liverpul deklasirao Norič sa 5:0, a Reding je u gostima bio bolji od Njukasla sa 1:2 u utakmicama 23. kola engleske Premijer lige.

Aktuelni prvak Engleske nastavio je seriju pobeda i tako upisao četvrti uzastopni trijumf. Siti je u potpunosti dominirao terenom, a slavili su golovima Davida Silve.

Domaćin je do prvog gola došao u drugom minutu, dok je konačan rezultat postavio španski fudbaler već u 69. minutu, čime je postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za "građane", dok je Aleksandar Kolarov utakmicu presedeo na klupi.

Liverpul je nakon poraza u prethodnom kolu od Mančester Junajteda, ovaj put na svom terenu deklasirao Norič sa 5:0. U ubedljivom trijumfu nad Noričem u listu strelaca upisala su se petorica igrača.

Golove su redom postigli Džordan Henderson u 26, Luis Suares u 36, Danijel Staridž 59, Stiven Džerard 66, dok je autogol dao Rajan Benet u 74. minutu.

Reding je kao i u prethodnom kolu nakon preokreta došao do vrlo važnog trijumfa u borbi za opstanak, a nastradao je Njukasl kao domaćin rezultatom 1:2.

Njukasl je prvo došao do prednosti golom Joana Kabajea u 35. minutu. Reding je potom za sedam minuta prekrenuo utakmicu. Izjedančujući pogodak postigao je Adam Le Fondr u 71. minutu, samo minut kasnije pošto je ušao u igru sa klupe.

U 77. minutu isti igrač postavio je konačan rezultat i drugi vezani trijumf Redinga.

Fudbaleri Svonsija su kod kuće pobedili Stouk sa 3:1, dok je Sanderlend
u gostima bio bolji od Vigana sa 2:3, a Vest Hem i Kvins Park Rendžers odigrali su nerešeno 1:1.

Kasnije večeras sastaju se VBA i Aston Vila, dok će sutra Čelsi dočekati Arsenal, a Totenhem će ugostiti Mančester Junajted.