0
Nedelja 13.01.2013.
17:06 >> 19:50h

Vidić srušio Liverpul, Siti pobedio Arsenal

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su ekipu Liverpula rezultatom 2:1 u najvećem engleskom derbiju odigranom danas na "Old Trafordu", dok je Mančester Siti trijumfovao protiv Arsenala u Londonu posle skoro 38 godina bez pobede na ovom gostovanju.

Glavni akteri nove pobede Junajteda - Robin van Persi i Nemanja Vidić

Golove za lidera engleskog prvenstva u derbiju 22. kola engleske Premijer lige postigli su sjajni Robin Van Persi u 19. i Nemanja Vidić u 54, dok je jedini pogodak za tim Brendana Rodžersa postigao novopridošli Danijel Staridž u 57. minutu.

Domaći tim je bolje počeo utakmicu, a već u 19. minutu, Van Persi je posle ubacivanja Evre po zemlji, sa desetak metara savladao golmana Rejnu. Bio je to 17. gol Ven Persija u Premijer ligi i šesti za redom koji postiže protiv Liverpula.

U 54. minutu Van Persi je izveo slobodnjak na drugu stativu, Patris Evra je uputio udarac glavom, a lopta se od Vidića odbila u mrežu Liverpula.

Samo tri minuta kasnije Liverpul uspeva da postigne gol i ponovo učini duel otvorenim. Odbrana Junajteda ostavila je dosta prostora Džerardu, a kapiten to koristi i upućuje snažan šut po zemlji sa oko 20 metara. Golman De Hea je nekako uspeo da odbrani šut, ali je akciju sjajno ispratio Staridž i ubacio "otpadak" u gol.

U nastavku je napad Liverpula pojačao gas i "crveni" su stvorili nekoliko izglednih šansi, ali nisu uspeli da se izbore ni za jedan bod.

Kapiten Junajteda Nemanja Vidić napustio je igru u 78. minutu, pošto se posle sudara glavama s jednim od fudbalera gostiju u padu dočekao na "bolesno" koleno, pa ga je mendžder Aleks Ferguson verovatno preventivno izvukao iz igre.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na gostovanju ekipu Arsenala sa 0:2.

Detalj iz desetog minuta, kada je iskuljučen Košijelni, odredio je dalji tok utakmice.

"Građani" su najpre propustili veliku priliku da povedu sa bele tačke. Loptu je uzeo Džeko, međutim, golman Šćešni uspeo je da odbrani penal uz pomoć stative.

Tevez je nedugo posle poslao odličnu loptu do Džejmsa Milnera, kome nije bilo teško da odličnim šutem sprovede loptu u mrežu Arsenala. U 31. minutu Arsenal je udvostručio prednost preko Edina Džeka koji se iskupio za promašeni penal. Reprezentativac Bosne je iskoristio jedan odbitak i prosledio loptu u mrežu.

U 75. minutu Kompani sa dve noge faulira Vilšira i dobija direktan crveni karton. Činilo se da bi taj detalj mogao da probudi ekipu Arsena Vengera, ali najbolju priliku za gol domaći fudbaleri nisu iskoristili u finišu utakmice, kada je šut Volkota u poslednjem momentu sa gol linije skinuo Leskot.

Mančester Junajted je i dalje prvi sa 55 bodova, sedam više od drugoplasiranog Mančester Sitija koji je branilac titule u Premijer ligi.