0
Subota 22.12.2012.
18:42

Siti do pobede u nadoknadi vremena

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Reding sa 1:0 u sudijskoj nadoknadi vremena, Everton je u gostima trijumfovao nad Vest Hemom 1:2, VBA je bio bolji od Noriča 2:1, dok je Arsenal minimalno slavio protiv Vigana, u utakmicama 18. kola engleske Premijer Lige.

Ostavio Mančester Siti u šampionskoj trci - Geret Beri

Mančester Siti je na svom terenu u 92. minutu golom Gereta Berija uspeo da dođe
do veoma bitne pobede protiv Redinga i tako, makar do sutra smanji prednost gradskog rivala Mančester Junajteda na tri boda.

Everton je u gostima posle preoketa trijumfovao protiv Vest Hema sa 1:2. Domaći tim je do prednosti došao u 14. minutu nakon gola Karltona Kola. Izjednačujući pogodak postigao je Viktor Aničebe u 64. minutu, dok je konačan rezultat postavio Stiven Pienar u 73.

Vest Hem je od 67. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Kol dobio direktan crveni karton, dok je u 91. Everton ostao sa igračem manje nakon isključenja Darona Gibsona.

Sanderlend je u derbiju začelja uspeo da trijumfuje nad Sautemptonom, a jedini gol na utakmici postigao je Stiven Flečer u 42. minutu.

VBA je nakon četiri utakmice bez pobede na svom terenu bio bolji od Noriča 2:1.

Gosti su do vođstva došli u 23. minutu, a strelac je bio Robert Snodrgas. VBA je u završnici prvog poluvremena uspeo da dođe do izjednačenja, jer je Zoltan Gera u 43. minutu zatresao mrežu Noriča. Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku u 82. minutu na asistenciju Gorana Popova.

Njukasl je nakon dva uzastopna poraza bio bolji na svom terenu od KPR sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Šola Ameobi u 81. minutu.

Liverpul je u poslednjem meču dana deklasirao Fulam sa 4:0, a ranije danas, Arsenal je kao gost sa 0:1 pobedio Vigan golom Artete sa penala, dok na meču između Totenhema i Stouka nije bilo golova.