Subota 22.12.2012.
17:27 >> 23:07h
Vestionline, Beta A

Jovetić het-trikom srušio Palermo, Roma pobedila Milan

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas u gostima Palermo sa 0:3, Roma je nadigrala Milan sa 4:2, Lacio je trijumfovao protiv Sampdorije u Đenovi 0:1, Napoli je pobedio u gostima Sijenu 0:2, dok je Inter odigrao samo nerešeno protiv Đenove 1:1, u 18. kolu italijanske Serije A.

Tri gola u Palermu - Stevan Jovetić

Het-trik za Fiorentinu u Palermu postigao je crnogorski napadač Stevan Jovetić. On je bio strelac u 50. i iz penala u 83. i 89. minutu. Srpski fudbaler Adem Ljajić celu utakmicu presedeo je na klupi kluba iz Firence.

Roma je trijumfom nad Milanom rezulttaom 4:2 prekinula seriju roso-nera od četiri pobede, a ujedno i upisala i prvi uspeh na Olimpiku protiv njih od 2008. godine.

Junak pobede domaće "vučice" bio je argentinski internacionalac Erik Lamela, koji je dva puta zatresao mrežu gostiju sa severa Italije. Po jedan pogodak za Romu postigli su Nikolas Burdiso i Pablo Osvaldo, dok su strelci golova za Milan bili Đampaolo Pacini iz penala i Bojan Krkić.

Fudbaleri Torina prekinuli su niz od pet utakmica bez pobede, pošto su na svom terenu savladali Kjevo sa 2:0 autogolom Sirila Teroa u 13. i pogotkom Alesandra Gacija u 26. minutu.

Napoli je u gostima u finišu utakmice savladao poslednjeplasiranu Sijenu sa 0:2 golovima Kristijana Mađa u 86. i Edinsona Kavanija u 90. minutu.

Lacio je pobedom na gostovanju Sampdoriji sa 0:1 golom Ernaneša izbio na drugo mesto Serije A sa 36 bodova. Prvi je i dalje Juventus koji je sinoć preokretom pobedio Kaljari sa 1:3, čime je skupio 44 boda.

Atalanta i Udineze odigrali su nerešeno 1:1 u Bergamu, dok je Parma u gostima savladala Bolonju sa 2:1.