0
Nedelja 28.01.2018.
16:58 >> 20:00h

Serija A: Vuković najavio senzaciju u Firenci, Milan bolji u derbiju (VIDEO)

Najveće iznenađenje u 22. kolu Serije A napravila je Verona koja je u Firenci pobedila Fiorentinu 4:1.

EPA/ANDREAS HILLERGREN
Prvenac u dresu Verone: Jagoš Vuković

Tim koji zauzima pretposlednje mesto na tabeli ostvario je tek četvrtu pobedu, a nju je najavio naš reprezentativac Jagoš Vuković koji je postigao gol u 11. minutu. Njemu je ovo prvi gol u dresu Verone u koju je nedavno došao na pozajmicu iz Olimpijakosa.

Napoli je ostvario ubedljivu pobedu protiv Bolonje 3:1 i ponovo zaseo na vrh tabele. Junak meča je Mertens koji je postigao dva gola.

U derbiju kola Milan je na svom stadionu savladao Lacio 2:1. Ovo je treća uzastoopna pobeda Milana, a prvi poraz Lacija još od 11. decembra prošle godine. Strelci za domaće su bili Kurtone i Bonaventura, a jedini pogodak za Rimljane je dao Marušić. Svi pogoci su pali u prvom poluvremenu. Naš Sergej Milinković-Savić je odigrao celu utakmicu i imao nekoliko prilika, ali je na visini zadatka bio golman Donaruma.

Serija A, 22. kolo: SPAL – Inter 1:1 (Paloski 90 – Vičari 48 autogol), Krotone – Kaljari 1:1 (Trota 29. penal - Cigarini 45+7), Fiorentina – Verona 1:4 (Dijas 53 – Vuković 11, Kin 20, 46, Ferari 55), Đenova – Udineze 0:1 (Behrami 62), Napoli – Bolonja 3:1 (Mbaje 5 autogol, Mertens 37 penal, 59 – Palasio 1), Torino – benevento 3:0 (Falke 3, Nijang 40, Obi 45), Milan – Lacio 2:1 (Kurtone 15, Bonaventura 44 - Marušić 20), Roma – Sampdorija (20.45).