0
Nedelja 02.12.2012.
18:13

Gol Jankovića u porazu, a dva Savića za remi

Fudbaleri Kjeva pobedili su danas u gostima Đenovu sa 2:4, Lacio na svom terenu slavio protiv Parme sa 2:1, a Inter je uspeo da savlada Palerma minimalnim rezultatom 1:0, dok je Fiorentina remizirala sa Sampdorijom 2:2, u utakmicama 15. kola italijanske Serije A.

Sjajan gol Jankovića nedovoljan za bod Đenove

Kjevo je prekinulo niz loših rezultata pobedom nad Đenovom, a junak trijumfa bio je Alberto Paloski, koji je golovima u 14. minutu iz penala, 22. i 45. odveo tim iz Verone na poluvreme sa prednošću od dva gola.

Said Ahmed Said je postigao jedini gol u prvom poluvremenu za Đenovu. Srpski internacionalac Boško Janković je odličnim udarcem iz voleja sa oko 20 metara u 56. minutu smanjio prednost Kjeva na 2:3, ali je Adrijan Marius Stojan osigurao pobedu gostiju pogotkom u 90. minutu. Kjevo je od 71. minuta igrao sa igračem manje pošto je Marko Andreoli dobio drugi žuti karton.

Lacio je došao do druge uzastopne pobede u šampionatu, a golove za domaćina postigli su Đuzepe Biava u 25. i Miroslav Klose u 34. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Isak Belfodil u 66. minuta iz odbitka, posle odbranjenog penala.

Inter je nakon dva poraza i jednog remija u prethodna tri kola, uz dosta sreće došao do pobede nad Palermom. Santijago Garsija je autogolom u 74. minutu doneo tri boda Interu, koji je treći sa 31 bodom, dva manje od Napolija koji je deklasirao Peskaru sa 5:1, i četiri manje od Juventusa koji je juče pobedio Torino sa 3:0.

Udineze je kao domaćin ubedljivo savladao Kaljari sa 4:1, Roma je preokretom u gostima protiv Sijene slavila sa 1:3, dok je Bolonja trijumfovala protiv Atalante 2:1.

Udineze je na svom terenu deklasiralo Kaljari, a golove za domaćine postigli su Roberto Pereira u 33. minutu, Gabrijele Andjela u 39, Danilo u 48. i Đovani Paskuale u 66. Jedini gol za Kaljari postigao Daniele Desena u 80. minutu.

Srpski reprezntativac Željko Brkić je celu utakmicu bio na golu Udinezea.

Fudbaleri Rome su nastavili pobednički niz trijumfom posle preokreta nad Sijenom. Sijena je povela u 25. minutu golom Neta, a na 1:1 izjednačio je Matija Destro u 63. Pobedu Romi u završnici utakmice doneli su Simone Perota u 86.
minutu, dok je konačni rezultat postavio Destro golom u sudijskoj nadoknadi.

Bolonja je na svom terenu slavila protiv Atalante, a strelci za domaćina bili su Alesandro Diamanti u 16. i Manolo Gabiadini 70 minutu, dok je gol za goste postigao Denis u 50.

Dva gola Stefana Savića, i jedan Krstičića u remiju

Fudbaleri Fiorentine i Sampdorije odigrali su danas u Đenovi nerešeno 2:2 u poslednjoj utakmci 15. kola Serije A.

Fiorentina je povela u 21. minutu golom bivšeg fudbalera Partizan Stefana Savića, a na 1:1 izjednačio je srpski internacional Nenad Krstičić pogotkom u 48. minutu.

Sampdorija je uspela da preokrene rezultat, a prednost gostima doneo je autogolom Gonsalo Rodriges u 72. minutu. Savić je još jednom uspeo da zatrese mrežu Sampdorije i tako u 75. minutu postavi konačni rezultat. Domaćin je od 90. minuta igrao sa igračem manje pošto je Šokodran Mustafi dobio crveni karton.