Nedelja 15.09.2013.
18:19
Mozzartsport A

Lacio kao maljem po "Letećim magarcima"

Rimljani su se brzo oporavili od katastrofe protiv Juventusa i jednako nemilosrdan bili danas pred svojim navijačima protiv Kjeva (3:0).

Najavio pobedu: Antonio Kandreva slavi protiv Kjeva

Montela jurio sudiju!

Očajna Fiorentina imala je sva tri boda u rukama, ali je dozvolila sebi da od gotovog napravi veresiju. Viola se mučila, pogotovo posle teže povrede Marija Gomeza, kao i Huana Kvardada još u prvom poluvremenu. Videlo se da nema ko da postigne gol... Ipak, spas je stigao od Borhe Valera tek u 72. minutu i tada se pomislilo da će rutinski privesti utakmicu kraju. Međutim, Kaljari se probudio pošto više nije imao šta da čuva.

U 89. minutu opuštena odbrana domaćih dozvolila je Muru da centrira sa desne strane, a da najviši u skoku bude Pinilja i Neto je bio nemoćan. Tražili su igrači Fiorentine penal u nadoknadi vremena, iako nije postojao, a sve što su dobili je crveni karton Pizara koji je trebao da pojača umesto da oslabi napad.

Posle sudijskog zvižduka svi domaći igrači i trener su okružili sudiju De Marka i žestoko protestvovali. Najuporniji je bio trener Vinćenco Montela koga ni do tunela nisu uspeli da odlepe od sudije kome se stalno unosio u lice...

"Leteći magarci" su već posle prvih 45 minuta zaboravili na osvajanje makar boda na Olimpiku. Kandreva je uz pomoć jednog defanzivca Kjeva doveo Lacijale u vođstvo. Mladi Kavanda je u 39. minutu iskoristio slabu reakciju golmana Kjeva i duplirao prednost, da bi Lulić posle dobro odrađene kontre u finišu prvog poluvremena zapečatio sve nade gostiju iz Verone.

Udineze je razočarao na svom terenu protiv neugodne Bolonje i odigrao samo 1:1. Gosti su poveli pogotkom majstora za slobodnjake Alesandra Dijamnatija. Vlasnik možda i najbolje levice u Seriji A je prelepim golom iz slobodnog udarca najavio iznenađenje. Ipak, Udineze je uspeo da se spase poraza, a naravno spasilac je bio neuništivi Antonio Di Natale. Popularni Toto je u svom jubilarnom 300. meču u dresu Zebri u Seriji A postigao gol vredan osvajanja boda. Kapiten Udinezea je pogodio na asistenciju Kolumbijca Muriela. Povređenih Baste i Brkića nije bilo u sastavu Frančeska Gvidolina.

Verona je protiv Milana u prvom kolu najavila da će biti jedno od najprijatnijih iznenađšenja sezone, a danas su to i potvrdili. Na svom Bentegodiju su savladali još jednog novajliju u ligi Sasuolo, koji će izgleda biti glavni kandidat za ispadanje – 2:0. Brazilac Martinjo je evrogolom najavio trijumf žuto-plavih, a pojačanje iz Fiorentine Romulo je u bukvalno poslednjim momentima meča potvrdio pobedu. Boško Janković je na poluvremenu ušao u igru.

Livorno je protiv Katanije vezao i drugu pobedu, a heroj pobede je bio dvostruki strelac, brazilski vezista Paulinjo.