1
Subota 01.12.2012.
15:00

Partizan prokockao pobedu u Subotici

Fudbaleri Partizana završili su jesenji deo sezone remijem protiv Spartaka rezultatom 2:2, iako su imali prednost od dva gola sve do 78. minuta meča u Subotici.

Načeo mrežu Subotičana - Lazar Marković

U meču 15. kola Jelen Super lige, poslednjem u ovoj godini, crno-beli su za samo četiri minuta prokockali veliku prednosti od dva gola u Subotici, pa je na kraju Spartak izjednačio i meč je završen remijem i podelom bodova - 2:2.

Partizan je poveo golom Lazara Markovića kojem je glavom asistirao Mitrović u 13. minutu, a prednost je udvostučio Marko Šćepović u 56. minutu, kada je iz kontranapada iskoristio odličan pas Volkova, i lob udarcem matirao golmana domaćih, pa se činilo se da će jesenji prvak lako osvojiti tri boda.

Međutim, uporni domaći fudbaleri se nisu predavali. Prvo je rezervista Nosković u 78. minutu smanjio na 1:2, da bi samo četiri minuta kasnije Bratić ostao sam na drugoj stativi, i posle centaršuta zatresao mrežu Petrovića i izjednačio na 2:2.

Partizan sada ima šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, koja večeras igra derbi protiv Vojvodine na "Marakani" i pobedom može da priđe na samo tri boda zaostatka pred pauzu u domaćem šampionatu.

U ostalim mečevima Jagodinaje pobedila Donji Srem sa 2:0, čime je prvi deo prvenstva završila na trećoj poziciji sa 29 bodova. Najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strelac Miloš Stojanović.

OFK Beograd savladao je BSK Borču u gostima sa 0:2, Javor je pobedio Radnički u Kragujevcu posle potpunog preokreta sa 1:2, Hajduk je pobedio Novi Pazar sa 0:2, Radnički Niš i Rad remizirali su 1:1, dok je užička Sloboda dobila Smederevo na gostovanju sa 0:1 golom iz penala u 90. minutu koji je realizovao Pilipović.

Spartak – Partizan 2:2 (0:1)