0
Nedelja 25.11.2012.
23:37

Juventus pao na "San Siru", Đenova beži sa dna

Na derbi meču 14. kola italijanske Serije A Milan je pobedio lidera šampionata Juventus sa 1:0, Đenova je zabeležila trijumf posle devet mečeva bez pobede i to na gostovanju Atalanti sa 0:1, dok je Fiorentina odigrala nerešeno u Torinu 2:2, čime je izbila na drugo mesto.

Bufon umalo odbranio Robinjov penal koji je odlučio derbi

Ekipa Milan igra očajno u Seriji A i zaostaje čak 17 bodova za vodećim Juventusom, ali im to nije smetalo sa na "San Siru" slavi u velikom derbiju sa 1:0.

Meč je odlučen u 30. minutu kada je sudija Ricoli dosudio penal nakon igranja rukom Isle, a odgovornost je preuzeo Robinjo koji je bio i egzekutor. Iako je penal bio diskutabilan, jer su igrači "stare dame" tvrdili da je Isla igrao telom, pomoćni sudija je reagovao i preuzeo odgovormost za svoju odluku.

Ovim trijumfom Milan je najviše pomogao gradskom rivalu Interu, koji bi pobedom nad Parmom mogao da priđe Juventusu na samo jedan bod zaostatka.

Fudbaleri Đenove savladali su u gostima Atalantu sa 0:1, čime su prekinuli seriju od devet utakmica bez pobede u prvenstvu. Jedini gol na utakmici postigao je Andrea Bertolači u 39. minutu meča.

Đenova je pobedom "pobegla" sa dna tabele i sada je na 16. mestu sa 12 bodova.

Kapiten Đenove Boško Janković odigrao je celu utakmicu protiv Atalante.

"Pao nam je teg od 100 kila sa leđa. Mnogo bitna pobeda, nadam se da
će nam značiti u nastavku sezone. Utakmica je bila vrlo teška, sa mnogo startova, a malo fudbala, ali je najbitnije da smo osvojili tri boda", istakao je Janković.

Reprezentativac Srbije Ivan Radovanović igrao je od 71. minuta za Atalantu.

"Veoma sam srećan što sam se posle duge pauze vratio na teren u dresu Atalante. Žao mi je što smo izgubili, bila je ovo veoma teška utakmica", rekao je Radovanović posle meča u Bergamu.

Fudbaleri Torina igrali su na svom terenu nerešeno 2:2 sa Fiorentinom. Strelci za domaće "bikove" bili su Alesio Čerči u 40. i Valter Birsa u 76. minutu, dok su golove za goste postigli Gonsalo Rodriges u 74. iz penala i Munir El Hamdaui u 84.

Sampdorija je na svom terenu golom Andree Polija savladala Bolonju sa 1:0, dok je Roma u gostima pobedila Peskaru pogotkom Matije Destra za 0:1.

Fudbaleri Kjeva odigrali su u Veroni nerešeno bez golova sa Sijenom.