4
Nedelja 11.11.2012.
15:04 >> 20:10h

OFK Beograd pobedio Zvezdu sa 1:0

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su danas kao gosti sa 1:0 u utakmici 12. kola Super lige Srbije, a strelac jedinog gola bio je Petar Grbić u 59. minutu.

Jedan gol presudio na Karaburmi - Boban Bajković

Zvezdi je ovo drugi uzastopni poraz u prvenstvu i ako vodeći Partizan danas pobedi Radnički 1923 na svom terenu, crveno-beli će za liderom zaostajati osam bodova.

U prvom poluvremenu današnje utakmice OFK Beograd je bio bolji rival, dok su igrači Zvezde samo jednom šutirali ka protivničkom golu. Bilo je to u 30. minutu kada je kapiten Nenad Milijaš pokušao udarcem sa 18 metara po zemlji savlada golmana Milana Lukača, ali je bio neprecizan.

Najblizi pogotku za domaći tim bio je Veseljko Trivunović u 21. minutu, međutim, njegov šut sa oko 25 metara pod prečku, "paradom" je u korner skrenuo golman Boban Bajković.

Drugo poluvreme počelo je u otvorenom igrom na obe strane, što su domaći igrači iskoristili da povedu. Iz kontranapada u 59. minutu Nemanja Nikolić je petom dodao loptu do Grbića, koji je iskosa sa leve strane šutirao kroz noge Bajkoviću.

Posle gola "romantičari" su se dobro branili i sačuvali prednost za prvu pobedu na Crvenom zvezdom još od 2003. godine.

Utakmici na Omladinskom stadionu prisustvovalo je oko 3000 gledalaca, u glavnom gostujućih navijača. Delije su u finišu utakmice svoje nezadovoljstvo izrazili skadiranjem "uprava napolje".

Partizan koji je pobedio Radnički iz Kragujevca sa 2:0, sada ima osam bodova više u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, a u sledećem kolu igra se "večiti derbi", što bi moglo biti i odlučujuće u borbi za šampionsku titulu.

Zvezda bez predsednika Lukića na meču sa OFK-a

Predsednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda Vladan Lukić danas nije došao na utakmicu 12. kola superlige sa OFK Beogradom na Karaburmi. U Zvezdi, agenciji Beta nisu znali da kažu koji je razlog Lukićevog izostanka sa utakmice.

Beogradski mediji već nekoliko danas pišu o odlasku Lukića iz Zvezde, ali je klub demantovao da je on podneo ostavku. Lukić, međutim, ni juče nije bio na poslednjem treningu pred današnju utakmicu, već je sa igračima i stručnim štabom, razgovarao potpredsednik UO Aleksandar Antić.

Antić se u medijima pominje kao osoba koja će voditi klub do izbora novog predsednika, u slučaju da Lukić podnese ostavku.