0
Utorak 06.11.2012.
23:00

Real spasao bod od 'milionera', Siti oštećen za pobedu

Večerašnje mečeve Lige šampiona obeležili su nerešeni rezultati, s obzirom da je pet od osam utakmica završeno bez pobednika. Real je uspeo da spase bod protiv Dortmunda 2:2, Siti je protiv Ajaksa takođe stigao dva gola minusa i na kraju je oštećen za pobedu, a isti epilog viđen je na meču između Šalkea i Arsenala 2:2.

Fantastične partije Borusija iz Dortmunda u mečevima Lige šampiona

Madridski Real je dva puta stizao vođstvo Borusije iz Dortmunda na svom "Santjago Bernbeu" stadionu, a na kraju je bilo 2:2 pa je nemački tim odbranio lidersku poziciju ove grupe.

Prvu prednost Nemcima doneo je Marko Rojs sjajnim udarcem iz 28. minuta, a izjednačujući gol za Real postigao je Pepe u 34. Novu prednost za Borusiju doneo je Gece u 45. minutu, a lopta je do gola zakačila Arbeolu i prevarila golmana Ikera Kasiljasa. Konačan rezultat postavio je Mesut Ozil u 89. iz 'slobodnjaka'.

Ajaks je šokirao navijače Mančester Sitija postigavši dva gola u uvodnih 18 minuta meča, ali je šampion Engleske uspeo da stigne do podele bodova 2:2.

Oba gola za goste postigao je De Jong posle prekida i nesmotrenih reakcija odbrane "građana", koji su najpre pogotkom Jaja Turea smanjili, a potom i Serhija Aguera uspeli da izjednače rezultat na 2:2.

Važno je napomenuti da je sudijska trojka poništila dva gola Serhija Aguera, od koji je poslednji pred završetak meča potpuno regularan, a dosuđena je navodna pozicija Aleksandra Kolarova koji je centrirao Argentincu u peterac.

Arsenal je takođe prokockao dva gola prednosti koje je imao na gostovanju protiv Šalkea 2:2, dok su Dinamo Kijev i Porto odigrali jedini meč bez golova.

Golove za goste iz Londona postigli su Teo Volkot u 18. i Olivije Žiru u 26. minutu. Bod Šalkeu doneli su Klas Jan Huntelar u 45. i Džeferson Farfan 67. minutu.

Olimpijakos je u Atini pobedio ekipu Monpeljea sa 3:1, dok Pari Sen Žermen očekivano nije imao nikakvih problema protiv zagrebačkog Dinama 4:0. Zlatan Ibrahimović nije postigao pogodak, ali je namestio sva četiri gola, a strelci su bili Aleks u 16, Blez Matuidi u 61, Džeremi Menes u 65. i Gijom Oro u 80. minutu.

Nakon četiri utakmice u Grupi A na tabeli vodi Porto sa 10 bodova, dok PSŽ ima bod manje, a Dinamo iz Kijeva ima četiri. Dinamo iz Zagreba je bez bodova.

Gol Pata za bod Milanu

Anderleht se vratio u igru pobedom nad Zenitom 1:0, a jedini gol postigao je Mbokani na asistenciju Laneta Jovanovića, dok je Malaga bodom sa "San Sira" protiv Milana 1:1, obezbedila plasman u osminu finala Lige šampiona.

Gol za sjajnu ekipu Malage postigao je Eliseu u 40. minutu, a spas Milanu i jedan bod doneo je rezervista Alešandre Pato u 73. minutu.

Nakon četiri utakmice u Grupi C, na čelu tabele je Malaga sa 10 bodova, dok je Milan drugi sa pet poena. Anderleht je pretekao Zenit i sada je treći sa četiri boda, dok su Rusi poslednji sa tri poena.