Četvrtak 01.11.2012.
00:08
Vestionline, Beta A

Čelsi nadigrao Man. Junajted posle produžetaka 5:4

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras posle produžetaka Mančester Junajted sa 5:4 (3:3) u utakmici osmine finala Liga kupa.

Ramireš i Staridž strelaci u goleadi na "Stamford Bridžu"

Ova dva tima sastala su se i pre četiri dana u derbiju devetog kola engleske Premijer lige, takođe u Londonu, a tada su gosti slavili sa 2:3.

Malo je nedostajalo da se isti rezultat ponovi i večeras, ali je Čelsi golom Edena Azara iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade uspeo da izjednači na 3:3 i izbori produžetke.

Pobedu domaćem timu potom su obezbedili Danijel Staridž golom u 98. i Brazilac Ramireš u 116. minutu. Strelci za aktuelnog osvajača Lige šampiona bili su još David Luiz iz penala u 31. i Geri Kejhil u 52. minutu.

Golove za goste koji su u regularnom toku utakmice vodili sva tri puta, postigli su Rajan Gigs u 22. i 120. iz penala, Havijer Ernandez u 43. i Nani u 59. minutu.

U ostalim mečevima osmine finala Liga kupa igranim danas Totenhem je kao gost izgubio od Noriča sa 2:1, iako su gosti iz Londona vodili do 84. minuta, dok je Liverpul kao domaćin na "Enfildu" poražen od Svonsija sa ubedljivi 1:3.

Juče su se u četvrtfinale plasirali Arsenal posle senzacionalnog meča i preokreta u Redingu od 4:0 na 5:7, kao i Midlsbro, Aston Vila, Bredford Siti i Lids.