3
Četvrtak 04.10.2012.
23:34

LE: Dva gola Đurđića, preokret Udinezea na "Enfildu"

Na mečevima 2. kola Lige Evrope Nikola Đurđić je postigao dva gola u remiju Helsinborga sa Tventeom 2:2, Udineze je slavio u Liverpulu nakon preokreta 2:3, PSV je ubedljivo savladao Napoli sa 3:0, dok je istim rezultatom Njukasl pobedio Bordo.

Predložio se selektoru Mihajloviću golovima u Ligi Evrope - Nikola Đurđić

Nikola Đurđić postigao je oba gola za Helsinborg u remiju sa Tventeom 2:2.

Srpski napadač je već u sedmom minutu iskoristio centaršut Malangua sa desne strane i glavom je savladao golmana Mihajlova. Đurđićevom drugom golu prethodila je loša procena čuvara mreže, a naš igrač je posle dodavanja Akama samo sproveo loptu u mrežu.

Međutim, švedski tim nije uspeo da dođe do prve pobede – u 73. minutu srpski reprezentativac Dušan Tadić asistirao je Bengtsonu za pogodak, a na dva minuta do kraja Daglas je doneo bod gostima iz Enšedea - 2:2.

Sjajan meč odigrao je Udineze koji je slavio na “Enfildu” posle potpunog preokreta. Vodio je Liverpul (1:0), ali je ekipa za koju igraju naši Dušan Basta i Željko Brkić stigla u jednom momentu do velikih (1:3). Do kraja je Luis Suarez sjajnim pogotkom iz slobodnjaka uspeo da smanji rezultat.

PSV je na svom stadionu bez većih problema savladao Napoli (3:0), dok je Njukasl kistim rezultatom savladao Bordo. "Svrake" su prekinule niz francuske ekipe od 17 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Prava goleada viđena je u Izraelu, gde je Lion tek u nadoknadi vremena došao do pobede nad Šmonom sa 3:4.

Hanover je sa igračem manje dobio Levante 2:1, Sparta je u Pragu nadigrala Atletik Bilbao 3:1, a Panatinaikos i Totenhem u Atini su odigrali nerešeno 1:1.

Po šest golova smo videli na dva meča. Između Borusije Mehengladbah i Fenerbahčea turski klub je slavio sa velikih (2:4), a za turski tim najzad je zaigrao i naš bivši reprezentativac Miloš Krasić koji je namestio četvrti gol.

Šest golova je palo i u Marseju gde je domaći Olimpik razmontirao slabašni AEL sa Kipra. Kiprani su čak u 22. minutu i poveli, ali su do kraja uspeli samo da prime čak pet golova (5:1).

Veliki preokret napravili su igrači Dnjepra koji su posle vođstva AIK-a (2:1) na kraju stigli do velike pobede u gostima (2:3).

Najviše neizvesnosti je bilo na mečevima u Madridu i u Bukureštu. U Španiji je prošlogodišnji šampion LE Atletiko Madrid protiv češkog Plzena stigao do pobede u 92. minutu, dok je u Rumuniji Steaua jedva stigla do pobede protiv Kopenhagena.