0
Četvrtak 17.09.2015.
21:23

LE: "Petarda" Napolija, Liverpulu bod, Fener se obrukao

Fudbaleri Napolija savladali su na domaćem terenu ekipu Briža sa 5:0, Bordo i Liverpul odigrali su u Francuskoj nerešeno 1:1, a Ajaks i Seltik u Amsterdamu 2:2, u utakmicama prvog kola Lige Evrope.

Tanjug/AP
Adam Lalan postiže gol za Liverpul

Veliko iznenađenje priredio je norveški Molde pobedivši u Istanbulu domaći Fenerbahče (3:1). Fener je neočekivano izgubio na svom terenu, a srpskog fudbalera Lazara Markovića nije bilo u timu.

Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč u remiju svog Ajaksa .

Liverpul je na gostovanju Bordou poveo u 65. minutu preko Lalane.On je posle solo-akcije ušao u kazneni prostor i savldao golmana francuskog tima udarcem u donji desni ugao. Domaća ekipa izjednačila je preko Brazilca Žusija u 81. minutu. Za Bordo je ceo meč odigrao srpski fudbaler Milan Gajić.

Dortmund je slavio kod kuće protiv Krasnodara (2:1), a Neven Subotić nije bio u protokolu za meč. Gabala i PAOK odigrali su bez golova u Azerbejdžanu. Ceo meč za domaće odigrao je bivši fudbaler Partizana Vojislav Stanković.

Rapid je napravio iznenađenje pobedivši Viljareal na svom terenu sa 2:1. Ceo meč za španski tim odigrao je srpski fudbalera Antonio Rukavina koji je asistirao kod prvog gola svoje ekipe u finišu prvog poluvremena, koji je postigao Baptistao. Ipak domaći su u nastavku uspeli da preokrenu u samo tri minuta, preko Švaba u 50. i Hofmana sa penala u 53. minutu.