1
Subota 29.09.2012.
19:16

Subotić strelac u "petardi" Dortmunda, novi gol Mandžukića

Aktuelni šampion Nemačke Borusija iz Dortmunda pobedila je imenjaka iz Menhengladbaha rezultatom 5:0, dok je lider na tabeli ostao i dalje Bajern, jer je i šestu pobedu u nizu ostvario na gostovanju Verderu sa 0:2.

Pogodio mrežu - Neven Subotić

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas na svom terenu Borusiju iz Menhengladbaha sa 5:0 , u šestom kolu nemačke Bundeslige.

Drugi gol za domaću ekipu postigao je reprezentativac Srbije Neven Subotić u 40. minutu. Dvostruki strelac za branioca titule u Bundesligi bio je Marko Rojs,
dok su po jedan pogodak postigli Ilkaj Gundogan i Jakub Blaščikovski.

Borusija iz Dortmunda je pobedom izbila na četvrto mesto Bundeslige sa 11 bodova, dok je tim iz Menhengladbaha 12. sa šest bodova.

Šesti gol na šestoj utakmici u Bundes ligi

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima Verder iz Bremena 0:2, što im je šesta uzastopna pobeda ove sezone u prvenstvu Nemačke.

Strelci za vodeći tim Bundeslige bili su Luis Gustavo u 81. i Mario Mandžukić u 83. minutu. Hrvat je nastavio sjajnu golgetersku seriju, pošto mu je to bio šesti gol u šest prvenstvenih utakmica.

Štutgart je protiv Nirnberga u gostima došao do prve ovosezonske pobede, pošto je slavio sa 0:2. Golove su postigli Vedad Ibišević u prvom i Martin Harnik u 75.

Bajer Leverkuzen je opravdao ulogu favorita u duelu sa novim bundesligašem Grojter Firtom, i kao domaćin pobedio sa 2:0, golovima Sidnija Sema u 50. i 62.

Hamburg je sa 1:0 pobedio gostujući Hanover, pogotkom Artjomsa Rudnevsa u 20. minutu, dok su Hofenhajm i Augzburg igrali bez golova.

U prvom meču šestog kola Fortuna Dizeldorf i Šalke sinoć su igrali nerešeno 2:2.

Bajer - Grojter Firt 2:0 (0:0)