0
Subota 19.04.2014.
18:23 >> 21:23h

Jojić starter i strelac za Borusiju!

Dortmund i Majnc odigrali odličan meč za publiku, M'gladbah kažnjen za promašeni penal.

Miloš Jojić

Kakva adaptacija! Miloš Jojić je na zimu došao u Borusiju iz Dormunda, a Jirgen Klop već ima dovoljno poverenja u njega da ga uvrsti u prvu postavu u Ligi šampiona, a i u Bundesligi. Bivši igrač Partizana na najbolji mogući način opravda to poverenje - golovima. Na meču protiv Majnca 4:2 (2:1) Jojić je postigao prvi gol, a svoj treći u nemačkom prvenstvu. Okazaki je izjednačio u 14. ali je Levandovski u 18. minutu postigao svoj 18 gol u prvenstvu, do kraja meča viđen je još jedan gol Japanca, crveni karton Bungerta i gol iz penala Marka Rojsa.

Izgleda da mašineriji treba ozbiljno podmazivanje. Bajern se Mučio sa fenjerašem Braunšvajgom sve do 75. minuta kada je Klaudio Pizaro bio strelac, deset minuta kasnije Mario Mandžukić je potvrdio pobedu Bavaraca, ali mnogo težu nego što se to očekivalo 0:2 (0:0).

Hofenhajm je u svom stilu odlično otvorio meč i poveo već u trećem minutu preko Volanda, ali njihova boljka ostaje ista - koliko god da lako daju golovo, još lakše ih primaju. Verder je u potpunosti preokrenuo utakmiu golovima Bargfredea u 18. i Garsije u 78. minutu. Salihović je mogao da donese svojoj ekipi bod, ali je u 85. minutu promašio jedanesterac. Petersen je u nadoknadi vremena potvrdi pobedu svoje ekipe 3:1 (1:1). Augsburg i Herta su odigrali pitom meč bez golova 0:0, obe ekipe su sigurne na sredini tabele, a domaćin će možda više žaliti za bodovima jer im se ovim remijem značajno smanjuje šansa da učestvuju u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Borusija iz Mehengladbaha je imala priliku da osigura svoje mesto u kvalifikacijama za drugo po važnosti kontinentalno takmičenje ali je Dems u 65. minutu promašio penal pri rezultatu 1:1. Usledilo je crveni Granita Đake, a onda i dva gola Frejburga u 71. i 72. minutu. Mehmedi je postigao svoj drugi gol u 87. minutu a Nordvejt je dva minuta kasnije smanjio rezultat na konačnih 4:2 (0:1).