Četvrtak 20.09.2012.
23:30
Vestionline, Press A

LE: Inter izvukao bod, ubedljivi Bordo, Napoli i Maribor

Na premijernim mečevima Lige Evrope Inter izvukao remi u poslednjem minutu protiv Rubina 2:2, Liverpul u goleadi pobedio Jang Bojs na gostovanju 3:5, Bordo napunio mrežu Briža sa 4:0, Napoli ubedljiv protiv AIK 4:0, Maribor deklasirao Panatinaikos 3:0, dok je istim rezultatom branioc titule Atletiko Madrid pobedio Hapoel.

Rubin prokockao pobedu u nadoknadi vremena protiv Intera u Milanu

Rivali beogradskog Partizana u grupi H, Inter i Rubin, odigrali su nerešeno 2:2 na milanskoj "Đuzepe Meaci".

Domaćin je u Milanu pre početka meča bio favorit, međutim tu ulogu nije opravdao. Gosti iz Kazanja su dva puta vodili, ali na kraju nisu uspeli da osvoje sva tri boda za šta se pobrinuo Nagatomo koji je u nadoknadi vremena postigao gol za 2:2.

Branilac titule, ekipa Atletika iz Madrida, bila je ubedljiva na startu takmičenja. Madriđani su i pored odsustva svog najboljeg igrača, Kolumbijca Radamela Falkaa, savladali na gostovanju ekipu Hapoela iz Tel Aviva rezultatom 3:0.

Reprezentativac Srbije Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za Lion, koji je rezultatom 2:1 savladao ekipu Sparte iz Praga.

Protivnik Crvene zvezde u poslednjem kolu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope, ekipa Bordoa, silovito je startovala u ovom takmičenju. Francuzi su na svom terenu deklasirali ekipu Briža (4:0), za koju brani naš golman Bojan Jorgačević.

Napoli je takođe bio veoma ubedljiv na startu takmičenja, rezultatom 4:0 savladali su na svom terenu ekipu AIK-a.

Prava revija golova viđena je u Bernu, gde je ekipa Liverpula u veoma uzbudljivom meču punom preokreta savladala domaći Jang Bojs, rezultatom 5:3.

Genk je na "Kristal areni" sa 3:0 savladao mađarski Videoton, u čijim redovima je igrao naš Nikola Mitrović, dok je Nemanja Nikolić u igru ušao sa klupe u 72. minutu. Na golu gostiju branio je nekadašnji golman Partizana Mladen Božović.

Tvente je na svom terenu imao dva gola prednosti do 70. minuta, a onda je nemački Hanover u kratkom razmaku došao do izjednačenja i na kraju do boda - 2:2. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je čitav meč za holandskog predstavnika.

Maribor je deklasirao grčki Panatinaikos na stadionu "Ljudski vrt" rezultatom 3:0, dok su Lacio i Totenhem odigrali bez golova na "Vajt Hart Lejnu".

Levante je minimalnim rezultatom pobedio švedski Helsinborg (1:0), za koji je celu utakmicu odigrao srpski fudbaler Nikola Đurđić.

U derbiju grupe C sastali su se Fenerbahče i Olimpik Marsej. Domaći tim je imao dva gola prednosti, međutim, sa dva gola u finišu meča gosti su uspeli da dođu do izjednačenja (2:2).

Bogati Anži je na svojoj premijeri u Evropi imao prednost u gostima protiv Udinezea, ali sjajni Di Natale je u poslednjem minutu meča uspeo da postigne izjednačujući pogodak za svoj tim (1:1).