0
Subota 15.09.2012.
23:54

Barselona i dalje maksimalno, Real poražen u Sevilji

Fudbaleri Barselone zadržali su savršen učinak u novoj sezoni Primere, pošto su večeras u gostima pobedili Hetafe sa 1:4, dok je Real još jednom kiksnuo i to na gostovanju Sevilji sa 1:0 , u sklopu četvrtog kola Primere.

Mesi u 2012. već postigao jedan gol više (61) nego prošle godine

Barselona nije imala problema, iako nije mogla da računa na povređenog Andresa Inijestu i još neke fudbalere, pa je trener Viljanova izveo kombinovani sastav.

Mrežu Hetafea načeo je Adrijano, a Mesi je ušao u nastavku i za samo četiri minuta postigao je dva gola, čime je postavio novi rekord od 61 pogotka u 2012.

Prvo je sa penala povisio na 2:0, a onda je ponovo zatresao mrežu, dok je četvrti gol delo Davida Vilje, koji se vratio posle teške povrede i duge pauze. Počasni gol za Hetafe delo je Maskerana, pošto je savladao svog golmana Valdeza.

Šampionska ekipa Reala ponovo je priredila negativno iznenađenje, što je do kraja prvenstva može koštati odbrane titule u španskoj Primeri.

Izabranici Žozea Murinja kiksnuli su u derbiju kola na gostovanju Sevilji minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Trohovski u 2. minutu meča.

Malo ko se nadao da će posle samo četiri kola Madriđani imati ogromnih osam bodova zaostatka za Barselonom… A sezona je sjajno počela za njih, osvajanjem Super kupa, upravo posle dvomeča sa Kataloncima.

Malaga je kod kuće pobedila Levante s 3:1 i tako nastavila da prati Barselonu, od koje ima trijumf manje.

Valensija je savladala Seltu s 2:1 i tako zabeležila prvu pobedu u sezoni.

Malaga - Levante 3:1 (1:0)
(Saviola 27, Sančez 58, Portiljo Soler 90+3 - Mičel 46)
Valensija - Selta 2:1 (1:1)