Subota 15.09.2012.
19:42
Vestionline, Beta A

Rad prvi posle pobede nad BSK, Donji Srem srušio i Javor

Fudbaleri Rada zauzeli su prvo mesto na tabeli Super lige posle pobede nad BSK Borčom sa 3:0 u 5. kolu, Donji Srem je zabeležio još jednu pobedu i to na gostovanju Javoru 0:1, dok je Spartak na gostovanju Novom Pazaru osvojio prvi bod rezultatom 1:1.

Preko 8.000 gledalaca na niškom "Čairu"

Rad je i dalje bez poraza ove sezone i ima 11 bodova iz pet kola, a ostaće na prvom mestu bar do večeras, kada Partizan koji ima devet bodova dočekuje kulski Hajduk.

Rad je sva tri gola postigao u drugom poluvremenu, a tokom celog meča igrao je svoju prepoznatljivu napadačku igru s mnogo pasova i trčanja. Golove za "građevinare" postigli su Perović, Luka i Pršo.

Novajlija u ligi Donji Srem zabeležio je još jedan uspeh, pobedivši u gostima Javor sa 0:1 golom Damjanovića i sada ima 10 bodova, koliko i trećeplasirana Vojvodina koja sutra dočekuje Jagodinu.

Spartak je prvi bod osvojio na gostovanju u Novom Pazaru, u meču koji se igrao bez prisustva publike. Domaći tim je poveo iz penala Darija Damjanovića u šestom minutu, a veliki bod Subotičanima doneo je Đorđe Despotović u 85. minutu za 1:1.

Niški Radnički je konačno zaigrao u svojoj pravoj kući, na renoviranom Čairu, na kome je pred oko 8.000 navijača pobedio Smederevo sa 1:0. Gol odluke postigao je Kolarević u 90. minutu meča.

Sloboda je kod kuće pobedila OFK Beograd s 4:3 u uzbudljivom meču. Domaćin je poveo 1:0, gosti preokrenuli na 1:2, a onda je užički tim poveo sa 4:2, da bi "romantičari" ublažili poraz u finišu za konačnih 4:3.

OFK je igrao bez Danijela Gašića od 66. minuta. Tim sa Karaburme i dalje je bez pobede u prvenstvu i ima samo jedan bod, a nije poslednji jer je postigao gol više od Spartaka.

Radnički 1923 dočekuje sutra u Kragujevcu Crvenu zvezdu od 16 časova.