Subota 01.09.2012.
21:24
Vestionline, Beta A

Siti siguran protiv KPR, VBA srušio i Everton

Fudbaleri Svonsija i Vest Bromviča i posle trećeg kola engleske Premijer lige nemaju poraz, a odličnu seriju nastavio je i aktuelni šampion Mančester Siti.

Stub igre Mančester Sitija - Jaja Ture

Mančester Siti je pobedio na svom stadionu Kvins Park Rendžers rezultatom 3:1. Strelci za domaću ekipu bili su Jaja Ture u 16, Edin Džeko u 61. i Karlos Teves u 91. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Bobi Zamora u 59. minutu.

Svonsi je posle dve pobede na startu prvenstva, danas odigrao na svom terenu nerešeno 2:2 sa Sanderlendom, iako su gosti dva puta vodili.

Sanderlend je poveo golom Stivena Flečera u 41. minutu, a u 45. izjednačio je Vejn Ratlidž. Novu prednost gostima ponovo je doneo Flečer u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačnih 2:2 postavio je Miču u 66. njegovim četvrtim golom u sezoni.

Vest Bromvič Albion je kod kuće pobedio Everton sa 2:0 golovima Šejna Longa u 66. i Gereta Mekolija u 83. minutu.

Totenhem i Norič odigrali su u Londonu nerešeno 1:1, a gol za domaći tim u 69. minutu postigao je debitant Musa Dembele, koji je nedavno došao iz Fulama. Pogodak za goste dao je Robert Snodgras u 85. minutu.

Vigan je na svom terenu odigrao 2:2 sa Stoukom. Pogotke za domaćina postigli su Šon Maloni iz penala u petom i Franko Di Santo u 49. minutu, dok su strelci za goste bili Džonatan Volters u 40. iz jedanaesterca i Piter Krauč u 76.

Vest Hem ranije danas na svom terenu pobedio Fulam sa 3:0.