0
Subota 01.09.2012.
20:35 >> 23:25h

JSL: Vojvodina na prvom mestu, blizu Jagodina i Rad

Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras u Novom Sadu Donji Srem sa 1:0, čime su naneli novom članu Super lige prvi poraz u sezoni i izbili na prvo mesto tabele.

Meč je odigran u Novom Sadu na stadionu Vojvodine, ali je domaćin bio Donji Srem. "Lale" su sezonu počele nerešenim rezultatom, ali su posle toga zabeležile tri uzastopne pobede, bez ijednog primljenog gola.

Strelac za Vojvodinu bio je Milan Bojović iz slobodnog udarca u 56. minutu. Novosadski crveno-beli sada su prvi sa 10 bodova, a bod manje ima Jagodina, koja je kod kuće u samom finišu pobedila Slobodu sa 2:0.

Oba gola Jagodina postigla u sudijskoj nadoknadi vremena, a strelci su bili Miloš Lepović i kapiten Miloš Stojanović. Jagodina posle četiri utakmice ima tri pobede i poraz, pa trenutno zauzima drugo mesto na tabeli.

Fudbaler Rada pobedili su u gostima subotički Spartak sa 3:2 u četvrtom kolu i tako nastavili seriju bez poraza.

Spartak je poveo golom Slobodana Novakovića u 29. minutu, ali su "građevinari" preokrenuli pogocima Nemanje Kojića u 40. i Predraga Luke u 51. Izjednačenje Spartaku na 2:2 doneo je Vidak Bratić u 67. minutu, ali je šest minuta kasnije Kojić svojim drugim golom doneo novu prednost i pobedu svojoj ekipi.

Fudbaleri BSK Borče savladali su na svom terenu Javor iz Ivanjice sa 1:0 golom Mileta Savkovića u 36. minutu i tako prekinuli seriju gostiju od dve vezane pobede.

Smederevo je kao domaćin na stadionu u Požarevcu odigrao nerešeno bez golova sa Novim Pazarom, a isti rezultat bio je i na meču u Kuli između Hajduka i Radničkog iz Kragujevca.

Borča - Javor 1:0
Hajduk - Radnički 1923 0:0
Jagodina - Sloboda 2:0
Smederevo - Novi Pazar 0:0
Spartak - Rad 2:3
Donji Srem - Vojvodina 0:1