0
Nedelja 26.08.2012.
23:18

Poraz Milana, Inter i Napoli ubedljivi

U prvom kolu Serije A Milan je poražebn na svom terenu od Sampdorije 0:1, Inter je pregazio Peskaru sa 3:0, a istim rezultatom Napoli je pobedio Palermo, dok je Roma odigrala nerešeno sa Katanijom 2:2.

Pobeda na San Siru - trener Sampdorije Ćiro Ferara

Vicešampion Italije iz prošle sezone, ekipa Milana, poražena je večeras na startu novog prvenstva Serije A od Sampdorije sa 0:1. Strelac za goste, koji su se vratili iz druge lige, bio je Andrea Kosta udarcem glavom posle kornera u 59. minutu.

Milan je ovog leta pretrpeo velike promene u igračkom kadru, pošto su klub napustili neki od najboljih igrača iz prošle sezone - Zlatan Ibrahimović, Antonio Kasano i Tijago Silva, kao i veterani Klarens Sedorf, Filipo Inzagi, Alesandro Nesta, Mark van Bomel, Đenaro Gatuzo, Masimo Odo i Đanluka Zambrota.

Sampdorija uprkos pobedi sada ima dva boda, pošto je ekipa iz Đenove prvenstvo počela sa minus jednim bodom zbog umešanosti u ranije nameštanje utakmica.

U ostali mečevima najubedljiviji bio je Inter, koji je na gostovanju brzo rešio pitanje pobednika i pobedio povratnika u ligu ekipu Peskare sa 3:0. Snajder i Milito su do 19. minuta rešili sve dileme, a rezervista Kutinjo je u 81. postavio konačan rezultat.

Istim rezultatom Napoli je pobedio na gostovanju Palermu, a pobedu na strani ostvario je i Lacio koji je golom Ernanesa iz 18. minuta savladao Atalantu.

Njihovi gradski rivali iz Rome nisu uspeli da trijumfuju na svom stadionu u prvom takmičarskom meču povratnika na klupu Zdenjeka Zemana. "Vučica" je u dva navrata jurila izjednačenje i na kraju je uspela golom Lopeza u 91. minutu za 2:2.