0
Nedelja 20.05.2012.
17:14

JSL: Vojvodina i Jagodina u Evropi

Utakmice poslednjeg kola Jelen Superlige odlučile su o putnicima u kvalifikacije za Ligu Evrope, a to su Vojvodina koja je pobedila Crvenu zvezdu sa 2:1, kao i Jagodina koja je savladala Novi Pazar sa 1:0.

Kraj sezone, Grant završio posao u Partizanu

Pošto je već bilo poznato da je Partizan osvojio petu titulu šampiona za redom, mečevi poslednjeg, 30. kola Jelen Superlige Srbije, odlučivale su koje ekipe će uz pobednika Kupa Crvenu zvezdu, da obezbede plasman u Ligu Evrope.

Vojvodina je pogotkom Abubakara u poslednjim sekundama utakmice pobedila Crvenu zvezdi sa 2:1 i osvojila tri boda kojim je izborila treću treću poziciju i mesto u kvalifikacijama za EL. Iako su Beograđani poveli golom Milunovića u 11. minutu, domaćin je izjednačio preko Apije u 17, da bi potpun preokret doneo Oumaru u 93.

Novosađanima će se pridružiti Jagodinci, koji su golom Marjanovića u 24. minutu pobedili Novi Pazar 1:0, čime su zaposelu četvrto mesto, iako imaju isto bodova kao i Sloboda. Užičani su, kako se ispostavilo, ostvarili 'Pirovu pobedu' protiv OFK Beograda u gostima sa 0:1 golom Beljića u 11. minutu, ali će zbog boljeg međusobnog skora ipak Jagodina učestvovati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 1:0. Jedini strelac za crno-bele bio je Lamin Dijara u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Bio je to njegov 100. gol u dresu Partizana.

Senegalac je bio brži od odbrambenih igrača gostujućeg tima posle dodavanja Nemanje Tomića kroz sredinu i sa pet metara udarcem iz prve poslao loptu u gol.

Tokom utakmice viđeno je puno šansi na obe strane, a Metalac je u finišu prvog poluvremena mogao da povede, ali Srđan Simović nije iskoristio penal. Njegov šut odbranio je golman domaćeg tima Nikola Petrović.

Jedanaesterac protiv Partizana dosuđen je posle konsultacije glavnog sudije Novaka Simovića sa pomoćnikom Brankom Pavlovićem. Simović je prvo pokazao da je faul napravljen na ivici šesnaesterca, ali je posle razgovora sa Pavlovićem dosudio penal i pokazao crveni karton Mangi.

Današnji meč bio je poslednji za Izraelca Avrama Granta na klupi Partizana. Njega će posle šest meseci provedenih u Beogradu zameniti Vladimir Vermezović, koji je vodio Partizan od januara 2004. do oktobra 2005. godine.

Utakmica na stadionu Partizana odigrana je pred skoro praznim tribinama zbog kazne Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Srbije. Meč je trebalo da se igra bez prisustva navijača, ali je ulazak na stadion ipak dozvoljen za oko 1.000 osnovaca sa Kosova i Metohije, koji su bili u poseti Beogradu.

U ostalim mečevima poslednjeg kola JSL Spartak je u Subotici sa 2:1 bio bolji od Borca iz Čačka, Hajduk je na svom terenu sa 3:1 pobedio Smederevo, a Javor u Ivanjici ekipu BSK Borča rezultatom 2:0.

Partizan će kao šampion naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Zvezda, Vojvodina i Jagodina idu u kvalifikacije za Ligu Evropa, dok su iz lige ispali čačanski Borac i Metalac.