Nedelja 29.04.2012.
17:26 >> 23:39h
Pressonline.rs A

Real dobio Sevilju i došao na korak od titule, sedmica Barse

Fudbaleri Reala pobedili su ekipu Sevilje rezultatom 3:0 u 36. kolu Primere i tako stigli nadomak titule. Barselona je u ubedljivo slavila na gostovanju Rajo Valjekanu sa 0:7, ali i dalje ima sedam bodova manje.

Dao dva gola i treći namestio - Karim Benzema

Madriđani su poveli pogotkom Kristijana Ronalda u 19. minutu meča, koji je tako iskoristio asistenciju Karima Benzeme.

Pogodak koji su primili probudio je fudbalere Sevilje koji su potom stvorili nekoliko prilika, a najbliži golu bio je Hesus Navas, međutim njegov udarac je odbranio golman Kasiljas.

Real je drugi deo igre počeo veoma ofanzivno pa su izabranici Žoze Murinja brzo postigli dva gola i rešili pitanje pobednika na ovom meču. Dvostruki strelac je bio Benzema u 49.odnosno 52. minutu.

Real je ovom pobedom stigao nadomak titule, jer i dalje ima sedam bodova prednosti u odnosu na aktuelnog šampiona Barselona koja je takođe ubedljivo slavila i to na gostovanju Rajo Valjekanu sa 0:7.

Tri gola postigao je Pedro Rodrigez, dva gola dela su Mesija, a po jedan su dali Keita, Alkantara i autogol Robera.