Subota 14.04.2012.
17:00
Beta A

Tri gola Teveza u pobedi Mančester sitija

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima Norič sa ubedljivih 6:1 i primakli se gradskom rivalu Junajtedu na dva boda razlike.

Trostruki strelac u pobedi drugoplasiranog tima engleske Premijer lige bio je Karlos Tevez, koji je odigrao drugi uzastopni meč posle višemesečne suspenzije. Argentinac je protivničkog golmana savladao u 18, 73. i 80. minutu.

Njegov sunarodnik Serhio Aguero postigao je dva gola, u 27. i 75. minutu, dok je poslednji pogodak u meču dao Adam Džonson u drugom minutu sudijske nadoknade.

Jedini gol za Norič u prvoj utakmici 34. kola postigao je Endrju Surman u 46. mintu, kada je smanjio na 1:2.

Siti sada ima 77 bodova, dok vodeći Mančester junajted ima 79 i utakmicu manje. Junajted će sutra na svom terenu igrati protiv petnaestoplasirane Aston Vile. Norič je deseti na tabeli Premijer lige sa 43 boda.

Norič - Manćester siti 1:6
Sanderlend - Vulverhempton 0:0
Svonsi - Blekburn 3:0
Vest Bromvič - Kvins park rendžers 1:0