0
Subota 07.04.2012.
17:30 >> 23:22h

Fiorentina iznenadila Milan, Juventus prvi

Fudbaleri Milana poraženi su danas na svom terenu od Fiorentine sa 1:2, pa je Juventus trijumfom u Palermu rezultatom 0:2 ponovo preuzeo lidersku poziciju posle 31. kola Serije A.

Strelac na "San Siru" - Stevan Jovetić

Aktuelni šampion i do ovog kola najbolje plasirani tim Italije, Milan vodio je protiv Fiorentine od 31. minuta golom Zlatana Ibrahimovića, ali su gosti preokrenuli pogocima Stevana Jovetića u 47. i Amaurija u 89. minutu.

Milan je ostao na 64 osvojena boda čime je pao na drugu poziciju, jer je Juventus trijumfom na gostovanju Palermu sa 0:2 skupio 65 bodova i ponovo je prvi na tabeli.

Golove za slavlje "bjanko-nera" postigli su Bonući u 56, i Kvaljarela u 69. minutu.

Posle današnje pobede na svom terenu protiv Parme sa 3:1, Udineze ostao je na četvrtoj pozicji, jer je Lacio ostao treći posle pobede nad Napolijem sa 3:1.

Inter je dva puta gubio u gostima kod Kaljarija, ali je uspeo da osvoji samo bod 2:2. Domaćin je poveo već u 5. minutu preko Davida Astorija, ali je minut kasnije izjednačio Dijego Milito. U 61. minutu Mauricio Pinila je pogodio za 2:1, međutim, samo dva minuta kasnije dobio je drugi žuti karton zbog čega je morao da
napusti teren. Konačan rezultat postavio je Esteban Kambijaso u 64. minutu.

Ubedljiv poraz doživela je Roma na gostovanju Lećeu sa 4:2. Domaćin je do finiša meča vodio sa 4:0, ali su u poslednja dva minuta golove za goste postigli Bojan Krkić i Erik Lamela.

U ostalim utakmicama 31. kola Serije A Sijena je u gostima pobedila Atalantu sa 1:2, Kjevo je na svom terenu savladao Kaljari sa 3:2, dok su Novara i Đenova igrali nerešeno 1:1, a Ćezena i Bolonja 0:0.