0
Nedelja 25.03.2012.
18:33 >> 23:42h

Juventus nadigrao Inter, Lacio ponovo treći

Na mečevima 29. kola Serije A Juventus je pobedio Inter sa 2:0 u velikom derbiju, Lacio je minimalnom slavio protiv Kaljarija čime je ponovo treći na tabeli, Atalanta je nastavila niz od osam mečeva bez poraza protiv Bolonje 2:0, dok su se ostale ekipe zadovoljile osvajanjem jednog boda.

Ponovo strelac - 'Pinturikio'

Najveći fudbalski derbi u Italiji pripao je Juventusu, pošto je "stara dama" golovima Kaseresa i Del Pjera savladala Inter rezultatom 2:0.

Gosti su u prvom poluvremenu stvorili prilike koje nisu iskoristili, ali je u nastavku "stara dama" bila ubedljivo nadmoćnija.

Kaseres je glavom doveo Torineze u vođstvo u 57. minutu, pošto je ostao potpuno usamljen kod kornera, dok je drugi pogodak i pobedu Juventusu obezbedio Del Pjero u 71. minutu, kada je dobio sjajan pas, utrčao u kazneni prostor i smestio loptu u mrežu.

Juventus se sa nova tri boda ponovo približio Milanu na četiri poena zaostatka.

Ekipa Napolija je doživela pravi šok na svom stadionu, u utakmici 29. kola Serije A, pošto je pet minuta pre kraja Lancafame izjednačio na 2:2 i Kataniji doneo bod.

Strelci su bili Džemaili u 61, i Kavani u 67. minutu za Napoli, ali su Spoli u 74, i Lancafame u 85. minutu poravnali rezultat.

Istovremeno, Dijakite je dva minuta pre kraja doneo Laciju pobedu nad Kaljarijem (1:0), pa su Rimljani ponovo na trećoj poziciji u Seriji A.

Fudbaleri Atalante pobedili su Bolonju sa 2:0, čime su nastavili niz od osam mečeva bez poraza. Ekipa iz Bergama sada je bezbrižna što se tiče borbe za opstanak, ali i bez izgleda da do kraja sezone naprave ozbiljniji napredak u gornji deo tabele. Golove su postigli Gabjadini u 50. i Tiriboki u 90. minutu meča.

Đenova i Fiorentina podelili su bodove (2:2) zahvaljujući sjajnom pogotku Palasija u poslednjem minutu susreta, a strelci su još bili Beluski u 20. minutu za domaće i Montolivo u 31, i Natali u 70. minutu za goste iz Firence.

Kjevo i Sijena su takođe odigrali nerešeno (1:1), što je rezultat kojim obe ekipe mogu da budu zadovoljne, a golove su postigli Ačerbi i Destro.

Još jedan remi zabeležen je u duelu Ćezene i Parme (2:2), a za domaćina golove su postigli Santana i Del Nero, dok su se za goste upisali Flokari i Paleta.