1
Subota 10.03.2012.
21:04

Partizan ponovo osvojio samo bod

Fudbaleri Partizana i užičke Slobode igrali su večeras u Beogradu nerešeno 0:0 u poslednjoj utakmici 17. kola Super lige Srbije.

"Mrka kapa"

Partizanu je to bio drugi remi u isto toliko mečeva prolećnog dela sezone, posle čega se prednost od 10 bodova nad drugoplasiranom Crvenom zvezdom smanjila na šest, nakon što su crveno-beli danas pobedili na gostovanju Javor 1:3.

Gosti iz Užica, koji su šesti na tabeli Super lige, od početka meča opredelili su se za odbranu svog gola, a uspešno obavljenom zadatku najviše je doprineo odlični golman Bojan Šejić. Pored toga što je zaustavio veliki broj šuteva domaćih igrača, on je uspeo da sačuva svoj gol i posle nespretne reakcije Mladena Lazarevića.

Odbrambeni fudbaler Slobode loše je zahvatio loptu nakon centaršuta Volkova sa leve strane i umalo savladao svog golmana, koji je "paradom" uhvatio loptu.

Jednu od najboljih prilika u meču imao je vodeći strelac Partizana ove sezone Zvonimir Vukić, kada je u 38. minutu šutirao iz prve sa 10 metara, ali preko gola.

Asistent u toj akciji bio je Nemanja Tomić, koji je i sam u prvom poluvremenu tri puta pokušao da savlada Šejića. Dva puta je dobro odbranio Šejić, a jednom je Tomić bio neprecizan.

Najbliži pogotku za Partizan u drugom poluvremnu bio je kapiten Saša Ilić. On je u 51. minutu, posle centaršuta Tomića, volej udarcem sa 11 metara pokušao da "matira" Šejića, koji je ponovo uspešno reagovao.

Na stadionu Partizana, na čiju je južnu tribinu ulaz bio besplatan dok su na ostale slobodno mogli da uđu žene i deca, okupilo se oko 21.000 gledalaca.

Navijači crno-belih su po završetku utakmice upaljačima gađali novog trenera Avrama Granta, a u nekoliko navrata skandiranjem su tražili ostavku predsednika Dragana Đurića.

Trener crno-belih rekao je da nije zadovoljan rezultatom, ali je zadovoljan igrom i naporom fudbalera.

U 18. kolu Super lige, koje će se igrati u sredu, Partizan gostuje OFK Beogradu, dok Sloboda u Užicu igra protiv Rada.