0
Subota 11.02.2012.
15:47 >> 21:27h

Runi srušio Liverpul, Suarez odbio rukovanje s Evrom

U premijernom meču 25. kola Premijer lige Mančester Junajted je na "Old Trafordu" savladao Liverpul rezultatom 2:1, a oba gola za novog lidera šampionata postigao je Vejn Runi.

Presudio Liverpulu - Vejn Runi

Mančester Junajted je pobedom u derbiju kola nad Liverpulom ponovo preuzeo vrh tabele sa 58 bodova, jednim više od gradskog rivala Sitija, koji svoju utakmicu igra u nedelju protiv Aston Vile.

Oba gola za domaćina na "Teatru snova" postigao je Vejn Runi i to za samo tri minuta nastavka igre. Najpre je u 47. minutu bio nasnalažljiviji, a potom je iskoristio odličan pas i golmanu Reini proturio loptu kroz noge.

U 80. minutu Luis Suarez je prikucao loptu u mrežu Junajteda, nakon što je Rio Ferdinand loše reagovao i praktično mu spustio loptu na peterac.

Suarez odbio rukovanje s Evrom

Početak derbi meča obeležio je grub gest urugvajskog internacionalca Luisa Suareza koji nije pružio ruku Patrisu Evri tokom pozdravljanja ekipa.

Posle pauze od osam utakmica zbog rasističkih uvreda protiv Evre, Suarez se danas vratio na teren, ali je odbio da mu pruži ruku tokom pozdravljanja uoči meča.

Evra je bio vidno pogođen ovim gestom, a golman Mančester Junajteda De Hea je na to reagovao tako što je Suarezu odgurnuo ruku, ne želeći da se pozdravi.

Poraz Čelsija, pobede Arsenala i Totenhema

Fudbaleri Čelsija izgubili su danas na gostovanju kod Evertona sa 2:0 u utakmici 25. kola prvenstva Engleske. Golove za "karamele" postigli su povratnik u klub Stiven Pijenar u 5. minutu i Denis Strakualursi u 71.

Arsenal je golom Tjerija Anrija u 90. minutu pobedio Sanderlend sa 1:2. Gosti iz Londona gubili su od 70. minuta sa 1:0 pogotkom Džejmsa Meklina, ali je pet minuta kasnije izjednačio Aron Ramzi. Velšanin je ušao u igru samo tri minuta ranije umesto Pera Mertezakera. Gol odluke postigao je najbolji strelac u istoriji Arsenala Tjeri Anri u 90. minutu utakmice.

Fudbaleri Totenhema pobedili su gostujući Njukasl sa 5:0. Meč u Londonu obeležio je napadač domaćeg tima Emanuel Adebajor, koji je bio asistent kod prva četiri gola i strelac petog. Istakao se i drugi napadač Totenhema Luj Saha, koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju.

Vodeći pogodak dao je Benoa Asue Koto u 4. minutu. Dva minuta kasnije
na 2:0 povisio je Saha, koji je pogodio i u 20. minutu. Četvrti gol za Totenhem dao je Niko Kranjčar u 34. minutu, a peti Adebajor u 65.

Do pobede u gostima došli su još Norič, koji je sa 3:2 savladao Svonsi, kao i poslednjeplasirani Vigan, koji je sa 2:1 bio bolji od Boltona na "Ribok parku".

Blekburn je sa 3:2 na svom terenu pobedio Kvins Park Rendžers, a reprezentativac Srbije Radosav Petrović sve vreme je bio među rezervama domaćeg tima, dok je Fulam pobedio Stouk sa 2:1.