0
Nedelja 22.01.2012.
19:25

Baloteli presudio Totenhemu, Junajted bolji od Arsenala

U derbi mečevima engleske Premijer lige Mančester Siti je u nadoknadi vremena sa penala pobedio Totenhem sa 3:2, dok je Mančester Junajted trijumfovao na gostovanju Arsenalu rezultatom 1:2.

Baloteli izbegao isključenje zbog gaženja protivnika, pa odlučio meč sa penala

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Totenhem rezultatom 3:2 u spektakularnom susretu u okviru 22. kola Premijer lige Engleske.

Trijumf domaćem timu na "Etihad" stadionu doneo je Mario Baloteli golom sa penala u poslednjim sekundama zaustavnog vremena! Baloteli je u 94. minutu oboren u kaznenom prostoru od strane Ledli Kinga, što je za sudiju bio penal. Italijan je bio siguran i doneo velika tri boda Sitiju.

Prethodno, Siti je imao prednost od 2:0, golovima Nasrija u 56. i Leskota u 59. minutu. Ipak, Totenhem je uspeo da izjednači preko Defoa u 61. i Bejla u 65. minutu. Totenhem je mogao i do pobede, ali je Defo u 91. minutu promašio prazan gol, da bi londonski tim bio kažnjen u poslednjim trenucima meča.

Posle dramatične završnice trener poražene ekipe Hari Rednap bio je začuđen zašto strelac pobedonosnog gola, Mario Baloteli, nije isključen zbog "namernog gaženja rivala".

"Baloteli je šutnuo u glavu Skota Parkera i to namerno. Petom ga je udario po glavi. Ne znam zašto bi to neko uradio na fudbalskom terenu. A eto, svi mogu da vide šta je uradio. Imao sam utisak da ćemo na kraju i dobiti meč, ali to vam je fudbal. Navijači su svakako uživali, ali mi smo na kraju razočarani", rekao je Rednap.

Siti ima 54 boda na liderskoj poziciji, tri više od Mančester Junajteda koji je trijmfovao na teškom gostovanju Arsenalu rezultatom 1:2.

"Crveni đavoli" su poveli u 45. minutu, kada je Skols odlično centrirao, a Valensija glavom pogodio mrežu "tobdžija", a domaćin je izjednačio pogotkom Robija van Persija u 71. minutu. Ipak, tri velika boda u borbi za titulu gostima je obezbedio Deni Velbek u 81. minutu, kada je posle odlične akcije bio precizan sa peterca.