1
Nedelja 22.01.2012.
18:34 >> 23:02h

Janković strelac za Đenovu, pobede Milana i Intera

Srpski fudbaler Boško Janković nastavio je golgetersku seriju u italijanskom šampionatu, a ovoga puta je pogodak za Đenovu dao u porazu od Palerma sa 5:3.

Boško Janković pogodio mrežu, ali njegova Đenova izgubila u Palermu

Srpski reprezentativac je gol za Đenovu postigao kada je pobednik već bio rešen, jer je Palermo daleko konkretnije odigrao svoju ulogu u meču koji je prerastao u goleadu već tokom prvog poluvremena. Janković je minut pre kraja zatresao mrežu rivala i tako postavio konačnih 5:3.

U ostalim nedeljnim utakmicama 19. kola Serije A izdvojili su se trijumf Milana nad Novarom (3:0) i novu pobedu Intera i to protiv Lacija sa 2:1.

Milan je dugo tražio put da izađe na kraj sa poslednjeplasiranom Novarom, a onda je na scenu stupio tandem Ibrahimović - Robinjo. Zlatan je u 57. minutu pronašao ključ za protivničku bravu, Brazilac se nadovezao golom 17 minuta kasnije, da bi švedski reprezentativac u poslednjim trenucima meča postavio konačan rezultat.

Milan je drugi sa 40 bodova, jedan manje od Juventusa koji je u subotu slavio na gostovanju protiv Atalante u Bergamu 0:2.

Fudbaleri milanskog Intera savladali su Lacio rezultatom 2:1, pa je sedmom uzastopnom pobedom stigao do četvrtog mesta preskočivši upravo "nebeskoplave".

Lacio je poveo golom Tomaza Rokija u 30. minutu, ali je minut pre odlaska na odmor preporođeni Argentinac Dijego Milito doneo izjednačenje "neroazurima".

Potpuni preokret i velika tri boda doneo je Đanpaolo Pacini u 67. minutu.

Treći je Udineze koji  je ostao u trci za titulom, jer je slavio protiv neugodne Katanije, savladavši je sa 2:1, pa i dalje zaostaje samo tri boda za liderom šampionata. Golove na "Friuliju" postigli su Armero u 20. i Di Natale u 53, dok je Lodi smanjio u 90. minutu.

Napoli je odigrao 1:1 na gostovanju Sijeni, a mogao je i znatno povoljnije da završi ovaj meč da je Kavani iskoristio penal u 79. minutu.