0
Nedelja 15.01.2012.
17:08

Juventus podelio bodove, Udineze poražen

Na mečevima 18. kola italijanske Serije A Juventus je na svom terenu izborio samo nerešeno protiv Kaljarija 1:1, Udineze je izgubio na gostovanju Đenovi sa 3:2, dok se Lacio pobedom nad Atalantom sa 2:0 primakao vrhu tabele.

Pogodio na startu meča - Mirko Vučinić

Lider italijanskog šampionata ekipa Juventusa nije uspela da na svom stadionu u Torinu pobedi Kaljari, već je izborila samo nerešeno 1:1. Iako je domaćin poveo u prvom poluvremenu golom Mirka Vučinića u 7. minutu, gosti sa Sardinije su početkom drugog dela poravnali preko Kosua koji je sjajno šutirao sa 20 metara.

Pokušao je trener "stare dama" Antonio Konte da sa izmenama nešto promeni, pa je u igru poslao Del Pjera, Krasića i Borijela, ali nije vredelo iako je srpski reprezentativac u nadoknadi vremena imao odličnu priliku, ali je šutirao traljavo.

Juventus je i dalje na prvoj poziciji sa 38 bodova, jedan više od Milana koji večeras igra gradski derbi protiv Intera.

Trećeplasirana je i dalje ekipa Udinezea koja je danas poražena na gostovanju u Đenovu sa 3:2. Boško Janković je bio u startnoj postavi i postigao je drugi gol za domaćina u 50. minutu, kada je ekipa preokrenula rezultat i povela sa 2:1. Do kraja Palasio je povećao vođstvo, a onda je domaćin ostao bez isključenog Rosija. Ipak, crno-beli su uspeli samo da smanje rezultat sa penala koji je izveo Di Natale - 3:2.

Četvrti je Lacio koji je pobedom nad Atalantom rezultatom 2:0, prišao na samo pet bodova zaostatka za vrhom tabele.

Rimljani su nakon dva uzastopna remija na 'Olimpiku' konačno stigli do pobede zahvaljujući pogotku Brazilca Ernanesa, koji je bio precizan sa bele tačke u 20. minutu. Od eventualnog povratka Atalante nije bilo ništa pošto su u 52. minutu ostali bez isključenog Lukinija, a prednost igrača više Lacijali su iskoristili na isteku regularnog dela kada je konačan rezultat postavio Miroslav Klose.

Adrijan Mutu je postigao dva gola u trijumfu Ćezene nad Novarom 3:1, dok je Leće savladao Fiorentinu u gostima minimalnim rezultatom 1:0 i tako prepustio poslednje mesto na tabeli Novari, jer ima bolju gol-razliku.