0
Nedelja 18.12.2011.
18:57

Silva srušio Arsenal, pobede Junajteda i Liverpula

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Arsenal golom Davida Silve, čime su odbranili lidersku poziciju Premijer lige, pošto je i Mančester Junajted zabeležio rutinski trijumf na gostovanju KPR 0:2.

Održao "građane" na vrhu - David Silva

Vodeća ekipa engleske Premijer lige, Mančester Siti trijumfovao je u derbiju 16. kola protiv Arsenala minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je David Silva u 53. minutu, nakon odbijene lopte koju je iz peterca sproveo u mrežu "tobdžija".

Ovaj sjajan meč opravdao je epitet derbija, jer je viđen odličan fudbal pun visokog ritma i sa mnogo šansi. Jedan od najboljih pojedinaca bio je golman domaćih Džo Hart, koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama zaustavljao šuteve gostiju.

Arsenal je u drugom poluvremenu imao više od igre, postigao je i gol, koji je Van Persiju poništen zbog ofsajda, ali je ostao i utisak da je gost ostao oštećen posle očiglednog igranja rukom Mike Ričardsa u 72. minutu meča. Iako je glavni sudija Fil Daud u tom trenutku bio blizu, odlučio je da ne pokaže na "belu tačku".

"Građani" su sa nova tri boda stigli do kote 41, što je za dva poena više od gradskih rivala iz Mančester Junajted, koji su sigurnom igrom na gostovanju u Londonu, pobedili ekipu Kvins Park Rendžers rezultatom 0:2.

Trijumf je najavio Vejn Runi golom već u 52. sekundi utakmice, a "crveni đavoli" su tokom susreta propustili ogroman broj prilika, da bi tačku na utakmicu stavio Majkl Kerik sjajnim prodorom i golom u 57. minutu.

Liverpul je pružio odličnu igru protiv Aston Vile i slavio takođe na gostovanju sa 0:2.

Sve je rešeno u samo četiri minuta, od 11. do 15, kada su Kreg Belami i Martin Škrtel golovima posle kornera doneli svom timu veliku prednost. Suarez je nastavio sa pogađanjem prečki i stativa, tako da je Liverpul mogao i ubedljivije da slavi.

Pobedu je ostvarila i ekipa Totenhema koja je na svom "Vajt Hart Lejnu" savladala Sanderlend rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Rus Roman Pavljučenko u 61. minutu, pa su "mamuze" ostale na trećem mestu sa 34 boda.