0
Nedelja 04.12.2011.
18:12 >> 23:27h

Jovetić strelac za Fiorentinu, Juve opet lider

Fudbaleri Fiorentine savladali su Romu rezultatom 3:0 u derbiju 13. kola italijanske Serije A, a vodeći gol za "ljubičaste" postigao je Stevan Jovetić.

Stevan Jovetić pogodio sa bele tačke

Crnogorski napadač bio je strelac u 17. minutu sa penala, čime je trasirao put ka bodovima svojoj ekipi, a trijumf je potvrdio Gamberini minut pre odlaska na odmor. Do kraja, Silva sa penala donosi ubedljivu pobedu "violi" 3:0. Roma je utakmicu završila sa tri igrača manje pošto su isključeni Žuan, Gago i Bojan Krkić.

Juventus se mučio protiv Ćezene, ali je ipak u poslednjih 17 minuta golovima Markizija i Vidala sa penala, slomio otpor gostiju i vratio se na prvo mesto. Torinezi su i dalje jedini neporaženi tim u šampionatu.

Slavlje fudbalera Juventusa, Krasić nije igrao

Važne bodove osvojili su Bolonja protiv Sijene 1:0, kao i Kaljari u Kataniji 0:1, za beg sa dna tabele, dok su Kjevo i Atalanta, kao i Parma i Palermo odigrali bez golova 0:0.

Milan je u petak trijumfovao na gostovanju Đenovi sa 0:2, dok je u subotu Inter izgubio od Udinezea u Milanu 0:1, dok je Napoli savladao Leće 4:2.