1
Subota 15.10.2011.
15:42 >> 20:41h

Mančester Junajted iščupao bod u Liverpulu

Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda podelili su bodove 1:1 u velikom derbiju 8. kola Premijer lige na "Enfild Rodu". Domaćin je poveo golom Džerarda, a Ćićarito je ulaskom sa klupe doneo bod gostima.

Ćićirito doneo bod Junajtedu

Malo smo videli fudbala u prvom delu, praktično jednu jedinu izglednu priliku, kada je Suarez uspeo da prevari odbranu "crvenih đavola", ali je njegov udarac odbranio golman De Hea. Ostalo se svelo na pokušaje iz daljine, gosti bez udarca u okvir gola Reine.

U nastavku je krenulo žestoko, što se prvo ispatilo domaćoj ekipi, koja dolazi u vođstvo u 68. minutu, kada su najiskusniji fudbaleri Junajteda Rajan Gigs i Rio Ferdinand “asistirali” Stivenu Džerardu za pogodak.

Naime, sjajno je Čarli Adam povukao napad, a visoki štoper ga je srušio na nekih 18 metara od gola. Kapiten “crvenih” je namestio loptu i iz slobodnog udarca je poslao kroz živi zid, odakle se Gigs izmakao, što je bilo dovoljno da Enfild Roud "proključa".

Ušli su u igru Nani, Runi i Ćićarito, što se Fergusonu ispatilo u 81. minutu, kada je meksički napadač veoma spretno reagovao u petercu na spuštenu loptu Velbeka i savladao golmana Reinu za izjedančenje.

Imao je Liverpul dve, tri prilike za trijumf u samom finišu meča, ali je u tim trenucima često osporavani De Hea sjajno intervenisao i spasao ekipu poraza.

Slavlje na Gradskom stadionu u Mančesteru

Mančester Siti je iskoristio kiks gradskih komšija i ubedljivom pobedom nad Aston Vilom 4:1, izbio na lidersku poziciju engleskog šampionata. Strelci za "građane" bili su Mario Baloteli u prvom poluvremenu, a Endi Džonson, Vensan Kompani i Džejms Milner u drugom delu, dok je jedini pogodak za goste iz Birmingema postigao levi bek Stiven Vornok.

Zanimljivo je da je menadžer Roberto Manćini ostavio je na klupi Silvu, Džeka, Nasrija i Kolarova, zbog umora od obaveza u reprezentacijama svojih zemalja, a Aguero zbog povrede nije bio u konkurenciji, dok je Tevez bio suspendovan.

Siti sada ima 22 boda, dva više od Junajteda, dok je sa zaostatkom od tri boda na trećem mestu Čelsi, koji je na "Stamnford Bridžu" pobedio ekipu Evertona sa 3:1.

Goste iz Liverpula načeo je Danijel Staridž u 31. minutu, da bi Džon Teri duplirao prednost pred kraj prvog dela. Na 3:0 povećao je Ramirez u 61. minutu, a desetak minuta pre kraja meča, Velios je postigao počasni pogodak za "karamele".

U ostali mečevima pobedu je ostvario Stouk protiv Fulama sa 2:0, kao i Norvič Siti protiv Svonsija 3:1. Novajlija u ligi Kvins Park Rendžers remizirao je sa Blekburn Roversima rezultatom 1:1, a trijumf u gostima ostvario je Bolton protiv Vigana 1:3.