1
Subota 24.09.2011.
22:17 >> 00:15h

Real "odvalio" Rajo, a Barsa madridski Atletiko

Na utakmicama španske Primere Real je u Madridu ubedljivo pobedio Rajo Valjekano sa 6:2, uz het-trik Kristijana Ronalda, Barselona je "petardirala" Sevilja je minimalno slavila protiv Valensije golom Kanutea, dok su Bilbao i Viljareal podelili bodove 1:1.

Tri gola Ronalda

Real Madrid je posle dva sušna kola torpedovao Rajo Valjekano sa 6:2 (2:1).
Tri gola postigao je Kristijano Ronaldo od kojih dva sa bele tačke, a u listu strelaca još su se upisali Iguain, Benzema i Varane.

Meč na "Santjagu Bernabeu" startovao je šokom, jer je gost poveo posle 18 sekundi! Raul Tamudo je šutirao sa dvadesetak metara, Kasiljas odbio loptu a na nju natrčao Miču za 1:0. Ipak, već do poluvremena domaćin je preokrenuo na 2:1.

Ronaldo je u 50. minutu sa bele tačke postigao i drugi gol na meču, ali je Rajo ponovo vratio rezultatsku neizvesnost, pošto je i Miču drugi put mogao da proslavi pogodak. Usledilo je i isključenje Di Marije zbog drugog žutog kartona, ali umesto potpunog povratka gostiju, desio se debakl.

Real je i sa igračem manje nastavio da trese mrežu Raja, a debitantski senzacionalan pogodak je postigao Rafael Varane u 67. minutu. Benzema se pobrinuo za "petardu", a u samom finišu Ronaldo je i drugi put sa bele tačke bio precizan za konačnih 6:2.

Fudbaleri Barselone pregazili su madridski Atletiko rezultatom 5:0 na "Kamp Nou" u susretu koji je trebalo da predstavlja derbi 5. kola Primere.

Već u 9. minutu David Vilja je doveo Katalonce u prednost, a kada je Miranda u 15. autogolom povećao vođstvo Barse na 2:0 sve je bilo jasno. U nastavku utakmice viđen je šou Lionela Mesija, koji je het-trikom u 26, 78. i 90. minutu torpedovao Atletiko.

Barsa je uvodnih pet utakmica postigla neverovatna 22 gola, a na poslednja dva susreta na "Kamp Nou" publika je imala priliku da vidi 13 pogodaka!

Fudbaleri Sevilje pobedili su u subotu Valensiju sa 1:0 u petom kolu španske Primere. Jedini gol postigao je Frederik Kanute u 18. minutu.

Utakmicu su obeležila čak tri crvena kartona. Prvo je fudbaler Sevilje Pjotr Trohovski dobio drugi žuti karton u 57. a onda i njegov saigrač Žilijen Eskide direktan crveni u 68. minutu.

Fudbaler Valensije Aric Aduric dobio je crveni karton u 71. minutu. Valensija je imala priliku da izjednači rezultat u 68. minutu, ali je Argentinac Ever Banega promašio penal.

U drugom meču Atletik Bilbao i Viljareal igrali su nerešeno 1:1. Atletik je poveo u 44. minutu golom Ivana Gabilonda, a "Žuta podmornica" je izjednačila golom Nilmara u 52. minutu.