0
Nedelja 28.08.2011.
22:06

Partizan pobedio OFK, dva gola Dijare

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali OFK Beograd rezultatom 3:0 u poslednjem meču 3. kola Superlige Srbije.

Partizan je u prvom poluvremenu bio bolji od gostuju, ali nije uspevao da dođe do pravih šansi za gol. Kapiten na ovom meču Stefan Babović postigao je gol u 20. minutu, ali je glavni sudija Milan Karadžić dosudio ofsajd poziciju koji je signalizirao pomoćni sudija.

Posle dosta mučenja i slabe igre u prvom poluvremenu, koja je "nagrađena" zvižducima navijača, kao i standarnim skandiranjem "uprava napolje", puleni Aleksandra Stanojevića su odigrali daleko bolje i raznovrsnije u nastavku meča.

Mlađani golgeter Lazar Marković u 58. minutu je drugim prvenstvenim golom doneo Partizanu prednost od 1:0, nakon čega je sve na terenu bilo znatno lakše za crno-bele. Ovaj 17-godišnji napadač bio je na pravom mestu, posle šuta Eduarda, pa je odbojeni loptu sproveo u mrežu do tada odličnog golmana OFK Beograda.

Do kraja susreta ubedljivu pobedu aktuelnom šampionu doneo je ljubimac navijača Lamin Dijara golovima u 83. i 90. minutu, nakon čega je pozdravljen ovacijama i čuvenom pesmom "Niko te nikad voleti neće...".

Dijara, iako je u igru ušao sa klupe za rezervne igrače, zaslužio je epitet najboljeg igrača crno-belih u ovom meču. Senegalac se u 83. minutu driblingom oslobodio Lukača i loptu poslao u nebranjeni gol. Prethodno je Milan Smiljanić na 30 metara oduzeo loptu neopreznim igračima gostujućeg tima i proigrao saigrača iz napada.

Konačan rezultat 3:0 postavio je svojim drugim golom Dijara, udarcem glavom na centaršut Eduarda iz kontranapada.

Partizan je ovim trijumfom uhvatio priključak za vrhom tabele i tako se barem delimično iskupio za evro-blamažu i ispadanje iz Lige Evrope od Šamroka. Crno-beli posle tri kola Super lige imaju šest bodova, dok je OFK Beograd ostao na tri.

Utakmici na stadionu Partizana prisustvovalo je oko 4.000 gledalaca, dok je oko 500 navijača crno-belih pre meča došlo u centar Beograda, gde su protestovali protiv predsednika kluba Dragan Đurića.

Skandiranje protiv Đurića i Uprave kluba moglo se čuti i sa istočne tribine stadiona u Humskoj ulici, dok su se na južnoj tribini pevale isključivo pesme posvećene podršci klubu. Na kraju utakmice navijači sa istočne tribine skandiranjem su poručili da ne žele smenu trenera Aleksandra Stanojevića.

U ostalim utakmicama Jelen Superlige održanim u nedelju Crvena zvezda je pobedila na gostovanju Smederevo golom Darka Lazovića 0:1, dok je Rad izgubio na svom terenu od Slobode Point Sevojno sa 1:2.

Rad - Sloboda 1:2 (1:1)
(Mitrović 24' - Kasalica 21', Tiago 50' pen)
Smederevo - Crvena zvezda 0:1 (0:0)