0
Subota 27.08.2011.
17:50 >> 20:28h

Het-trik Gomeza, Rajković debitovao golom

Prve utakmice 3. kola nemačke Bundes lige donele su dosta golova, Slobodan Rajković debitovao je golom za Hamburg, ali je Keln u samom finišu ipak stigao do pobede 4:3. Bajern je lako izašao na kraj sa Kajzerslauternom, uz het-trik Gomeza, dok su Leverkuzen i Dortmund u derbiju odigrali bez golova.

Rajković postigao gol, ali je Hamburg ipak poražen u Kelnu

Fudbaleri Hamburga doživeli su i treći poraz u prva četiri kola. ''Jarčevi'' su slavili sa 4:3, iako su na desetak minuta pre kraja domaći vodili sa 3:2. Treći gol za Hamburg postigao je Slobodan Rajković, koji je pre nekoliko dana stigao iz Čelsija. Ipak, domaćin je u 84. i 88. minutu preokrenuo golovima Klemens i Mekene.

Bajern nije imao problema na ''Fric Valteru'', zahvaljujući sjajnom Gomezu, strelcu sva tri gola u pobedi Bavaraca rezultatom 3:0.

Bodove sa gostovanja odneo je i Verder, protiv domaćeg Hofenhajma 1:2, golovima Arnautovića i Rozenberga. Domaći su poveli u 37. minutu, ali su gosti iz Bremena do kraja uspeli da naprave potpuni preokret.

Prvo mesto na tabeli drže Bajern i Verder sa po devet bodova, a danas je odigran i derbi u kojem je aktuelni šampiona Dortmund igrao bez golova na gostovanju Leverkuzenu.

U preostala dva meča pobede su ostvarile domeće ekipe. Frajburg je bio ubedljiv protiv Volfsburga 3:0, a Nirnberg je minimalnim rezultatom savladao Augsburg.

U nedelju će igrati Hanover - Majnc i Šalke - Menhengladbah. Herta je u petak pobedila Štutgart 1:0.