0
Nedelja 22.05.2011.
23:03

Završena sezona u Seriji A

U poslednjem kolu italijanskog šampionata novi prvak Milan odigrao je bez golova sa Udinezeom koji je tako izborio kvalifikacije za Ligu šampiona. Inter je drugi, Napoli treći, dok su rimski klubovi Lacio i Roma na petoj, odnosno šestoj poziciji, a Juventus je sedmi. Iz lige su ispali Bari, Breša i Sampdorija.

Šampioni Italije - AC Milan

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu ekipu Katanije 3:1 u meču poslednjeg, 38. kola Serije A. Golove za "nero-azure" postigli su Pacini u 15. i 48. i Nagamoto u 63. minutu. Jedini strelac za goste bio je Ledezma u 66. minutu.

Inter je šampionat završio na drugom mestu, iza gradskog rivala Milana koji je u poslednjem meču odigrao bez golova sa Udinezeom, koji je tim bodom sačuvao četvrtu poziciju i priliku da se kroz kvalifikacije bori za Ligu šampiona.

Peti je Lacio koji je u gostima nadigrao Leće rezultatom 2:4, a šesta je Roma koja je pobedila već prežaljenu Sampdoriju sa 3:1.

Juventus i trećeplasirani Napoli odigrali su nerešeno 2:2, kao i Breša protiv Fiorentine. Golove za domaći tim postigli su Eder u 19. i Akardi u 88. minutu. Kod gostiju u strelce su se upisali Vargas u drugom i Ćerči u 75. minutu.

Bari koji je ranije ispao iz Serije A u gostima je savladao Bolonju sa 0:4, dok su Kaljari i Parma igrali 1:1. Đenova je pobedila Ćezenu 3:2, dok je Kjevo u gostima nadigrao Palermo 1:3.