3
Nedelja 15.05.2011.
17:07

Partizanu bod iz Ivanjice, Zvezda bolja od Rada

Fudbaleri Javora i Partizana igrali su u Ivanjici bez pobednika 1:1, dok je u derbi meču 27. kola Superlige Srbije, Crvena zvezda savladala Rad sa 2:1.

Pogodio iz slobodnog udarca - Stefan Babović

Crno-beli su poveli golom Babovića u osmom minutu. On je preciznim udarcem sa oko 20 metara pogodio mrežu domaćih. Partizan je u nastavku meča imao još nekoliko šansi, ali su se Beograđani ispromašivali. Najbolji priliku za goste imao je Tejgo, ali je bio neprecizan.

Javor se razigrao u drugom delu prvog poluvremena, a prilike za domaći tim nisu iskoristili Stojaković i Rendulić. Javor je izjednačio u 44. minutu pogotkom Hadžibulića. Stojkovich je odlično intervenisao, a na odbijenu loptu natrčao je Hadžibulić i sproveo je u mrežu za izjednačenje.

Obe ekipe su ušle oprezno u drugo poluvreme, a crno-beli su imali penal u 55. minutu. Tomić je oboren u kaznenom prostoru domaćih, a Petrović je izveo penal. Međutim, Supić je pročitao igrača Partizana i zaustavio udarac Raće Petrovića.

Partizan je do kraja meča napadao, ali nije uspeo da postigne gol, pošto su se Ivanjičani uspešno branili.

Kadu i Kaluđerović tresli mrežu Rada

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Rada rezultatom 2:1 u poslednjem meču 27. kola Superlige Srbije. "Crveno-beli" su do trijumfa stigli golovima Kadua u 18. i Kaludjerovića u 90. minutu, a počasni gol za goste dao je Jovančić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Prvu priliku na meču imao je Rad u 10. minutu, ali je Andrićev šut sa svega sedam-osam metara zaustavio Bajković. Zvezda je potom nametnula svoj stil igre i već u 18. minutu stigla do vođstva. Tošić je odlično prošao po levoj strani, a onda je ubacio loptu po zemlji. Kadu je primio loptu, ali je odbrana Rada zaustavila njegov prvi udarac. Lopta se ponovo odbila do Kadua, koji je desnom nogom iskosa sa oko šest metara savladao golmana Rada.

Rad je i u drugom poluvremenu prvi došao do šanse, ali je Andrić iz izgledne prilike šutirao preko gola. Kaludjerović je u 90. minutu iskoristio grešku golmana Rada i smestio je loptu u mrežu, a u trećem minutu sudijske nadoknade Jovančić je glavom sa druge stative nadmudrio Bajkovića i postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda je smanjila vodjstvo Partizana na samo tri boda. Partizan je igrao sa Javorom 1:1. Crno-beli su prvi sa 69 bodova, dok je Zvezda na drugoj poziciji sa 66.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu ekipu Spartaka rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Oumaru u 56. minutu.

Borac je u gostima nadigrao Smederevo 1:0 golom Kneževića u petom minutu. Jagodina i OFK Beograd igrali su bez golova, kao i BSK i Hajduk. Metalac je savladao Indjiju 2:1, dok je Sloboda u Beogradu pobedila Čukarički sa 2:1.