0
Sreda 20.04.2011.
16:08

Pobeda Partizana i Vojvodine

Fudbaleri Partizana ostvarili su ubedljivu pobedu u Smederevu rezultatom 4:1 protiv istoimene ekipe u meču 23. Kola Jelen Super lige, Vojvodina je teže nego što se očekivalo pobedila Hajduk sa 2:1, dok je Metalac iznenadio Jagodinu 0:2.

Stefan Babović je bio strelac i asistent

Partizan je trijumfom protiv Smedereva najavio izlazak iz krize i na najbolji način najavio veliku borbu u predstojećem “večitom derbiju” predstojećeg vikenda.

Već nakon dvadeset minuta je bilo 0:2, Tejgo je postigao prvi, a Babović drugi gol, ali je domaćin u 45. minutu preko Ćerana smanji prednost crno-belih na 1:2 i izgledalo je da će Partizan teško do bodova u Smederevu.

U nastavku je Ivica Ilijev promešao odbranu domaćina i povećao prednost na 1:3, da bi tačku na pobedu stavio Vukić golom u 77. minutu na asistenciju Babovića.

Brana Ilić

Fudbaleri Vojvodine su morali dobro da se pomuče protiv Hajduka, pošto su gosti iz Kule poveli golom Živanovića, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom pošto je Stevanović poravnao rezultat na 1:1. Isti igrač je u 58. minutu svojim drugim golom na meču postavio i konačan rezultat, pa su Novosađani sa novom pobedom ostali u trci za šampionskim peharom.

Prvo mesto na tabeli i dalje drži Partizan sa 59 bodova, druga je Crvena zvezda sa istim brojem bodova posle ubedljive pobede nad Slobodom iz Sevojna 5:1, dok je treća Vojvodina koja ima 56 bodova.

Javor je u Ivanjici sa 2:1 pobedio Inđiju, do je Metalac u gostima savladao Jagodinu 2:0 golovima Stanojevića u 30. i Simovića u 71. minutu. U meču Borac - Rad nije bilo golova.

U premijernom meču 23. kola Jelen Super lige fudbaleri Spartaka su slavili u Subotici protiv OFK Beograda rezultatom 3:1 (0:1) nakon preokreta u samoj završnici meča.

Beograđani su poveli u 3. minutu golom Krstića, a na asistenciju Ekvadorca Batioha. Domaćin je imao više loptu u nogama, ali su se napadi Subotičana isplatili tek u drugom poluvremenu. Upravo je Batioha načinio faul za najstrožu kaznu, a siguran sa bele tačke bio je Torbica, koji je lako prevario reprezentativnog golmana Šaranova u 52. minutu za 1:1.

Ofanziva Spartaka je nastavljena, a odličan udarac Adamovića je završio iza leđa Šaranova u 85. minutu za 2:1. “Romantičari” su se potom u potpunosti otvorili i tražili makar bod, kada su izgubili sva tri. U samom finišu Planić je promašio remi, a pošto je Šaranov stigao u kazneni prostor na korner, Nosković iz kontre pogađa praznu mrežu za konačnih 3:1.

Spartak je učvrstio petu poziciju na tabeli koja ne donosi ništa osim prestiža.