0
Subota 19.03.2011.
23:18 >> 00:19h

Real bolji u gradskom derbiju, pobeda Barse

Fudbaleri Barselone pobedili su Hetafe sa 2:1, dok je istim rezultatom Real nadigrao gradskog rivala Atletiko Madrid u sklopu 29. kola španske Primere.

Strelac za Barselonu - Bojan Krkić

Barselona je pobedom nad Hetafeom rezultatom 2:1 došla do 27. utakmice u okviru šampionatu a da nije okusila poraz, čime su oborili klupski rekord. Raniji rekord Barselone ostvaren je u sezoni 1973/74. godine.

U meču sa Hetafeom Dani Alves postigao je prvi gol 17. minutu i to fantastičnim volejom sa 25 metara, a Bojan Krkić je povisio na 2:0. Protivnik je uspeo da umanji poraz pogotkom Manuela del Morala u 88. minutu.

Fudbaleri Barselone poslali su video poruku podrške Eriku Abidalu, koji je u četvrtak operisan od tumora na jetri i izašli su u majicama pre utakmice na kojima je pisalo "Mi te volimo Abi".

Fudbaleri madridskog Reala savladali su u gradskom derbiju domaći Atletiko na 'Visente Kalderonu' rezultatom 2:1 i ponovo smanjili zaostatak za Barselonom na pet bodova razlike.

Real je poveo već u 11. minutu posle odlične akcije kroz sredinu, Benzema je na kraju umakao odbrani Atletika i zatresao mrežu domaćih. Na drugi gol se čekalo do 33. minuta. Benzema je najpre sa desne strane centrirao ka Ronaldu, ovaj je pao pred golom domaćih, tražio penal, ali za tim nije ni bilo potrebe, jer je u nastavku akcije Ozil sa ivice šesnaesterca poslao loptu pod prečku.

U nastavku, Real je uspeo da održi stečenu prednost, a Atletiko je golom Aguera u 86. minutu samo ublažio poraz.

U prvoj utakmici 29. kola Majorka je pobedila Saragosu sa 1:0, a jedini strelac na meču bio je Guzman u 67. minutu.