0
Nedelja 13.03.2011.
23:28

Barseloni samo bod iz Sevilje

Fudbaleri Sevilje i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju 28. kola španske Primere.

Doveo Barselonu u vođstvo na 'Sančez Pishuanu' - Bojan Krkić

Katalonci su došli do prednosti golom Bojana Krkića u 30. minutu, koji je samo 15 minuta ranije zamenio povređenog Pedra, ali je početkom nastavka Hesus Navas izjednačio rezultat.

Ovakvom ishodu najviše su se obradovali u madridskom Realu koji je sada prišao na samo pet bodova manjka u odnosu na večitog rivala.

Barselona je lider na tabeli sa 75 bodova, dok je Real drugi sa 70. Daleko iza je Valensija koja je nakon debakla u Saragosi (4:0) ostala na 54 boda.

Četvrti je Viljareal koji je odigrao samo 1:1 protiv Hihona, a odigrane su još četiri utakmice 28. kola Primere, u kojima su vrlo važne pobede u borbi za opstanak ostvarili Osasuna i Malaga.

Osasuna je u meč sa Santanderom (3:1) ušla pod pritiskom činjenice da je izgubila poslednjih pet utakmica u Pamploni od ovog protivnika, ali je već posle 20-tak minuta imala dva gola prednosti. Početkom drugog poluvremena domaćin je postigao još jedan gol i rešio pitanje pobednika, a bivši napadač Crvene zvezde, Dejan Lekić, čitav meč je odgledao sa klupe.

Malaga je možda uhvatila poslednji voz u borbi za opstanak pobedom nad Sosijedadom 0:2 u San Sebastijanu, dok je Espanjol konačno osvojio tri boda protiv Deportiva rezultatom 2:0.